Wczoraj na terenie całego kraju prowadzona była policyjna akcja pod kryptonimem "Prędkość". Policjanci kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości i przypominali obowiązujące przepisy oraz nakładali sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełniają najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Akcję nieprzypadkowo zorganizowano podczas Europejskiego Tygodnia Mobilności.

W krajowej akcji „Prędkość” prowadzonej w powiecie będzińskim brało udział 14 policjantów drogówki. Akcja nieprzypadkowo organizowana była podczas Europejskiego Tygodnia Mobilności, której głównym założeniem jest WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Podczas tych działań mundurowi skontrolowali w całym powiecie łącznie ponad 50 pojazdów, wykorzystując wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy nieoznakowane należące do grupy „Speed”, która każdego dnia walczy z „piratami drogowymi”. Mundurowi ujawnili ponad 50 przekroczeń prędkości, nakładając 40 mandatów karnych. Ponadto skierowano wnioski do sądu w związku z popełnianymi wykroczeniami. W dodatku stróże prawa w ciągu doby obsługiwali 16 kolizji drogowych.

Apelujemy o odpowiedzialne zachowanie na drodze. Nadmierna prędkość jest najczęściej przyczyną najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. Bądź odpowiedzialny, zdejmij nogę z gazu, aby bezpiecznie trafić do domu.