Uśmiech człowieka jest niezbędnym elementem na twarzy. Choć wszyscy dbają o uzębienie, to niestety z różnych względów czasami zdarzają się braki w zębach. Na szczęście dzięki rozwojowi medycyny w obecnych czasach można wstawić nowego zęba, który wygląda identycznie jak reszta.

A Ty straciłeś zęba i chciałbyś odzyskać brakujący ubytek? Tylko myślisz sobie: implanty Żoliborz cena — to będzie jakaś masakra, tam na pewno jest mega drogo.

Jednak dzielnica Warszawy nie ma większego znaczenia w protetyce zębowej. Dla ceny takich implantów nie ma znaczenia czy będzie to centrum, czy Żoliborz. Koszt materiałów będzie podobny, różnice zaczynają się w jakości dostarczonej usługi. Głównym elementem ceny implantów jest robocizna. Czyli płacisz za edukację protetyka, jego dodatkowe szkolenia, warsztaty i przede wszystkim jego doświadczenie.

Implanty jako nowoczesna forma dbania o siebie

Dogłębny wywiad przed wszczepieniem implantu

Lekarz protetyk przeprowadza z tobą badanie, sprawdza stan uzębienia, przebyte choroby, dotychczasową historię leczenia oraz czy faktycznie potrzebujesz implantów, czy jednak inne rozwiązanie będzie dla Ciebie lepsze.

Taki dogłębny wywiad jest niezbędny, aby przeprowadzić leczenie jeszcze przed założeniem implantu. Kamień nazębny, próchnica, afty — wszystkie takie zmiany muszą być zrobione jeszcze przed wstawieniem sztucznego zęba. Ze względu na ceny czas oczekiwania na wizytę u dentystów wynosi czasami kilka tygodni, więc nie ma sensu dłużej zwlekać z procesem leczenia.

Dentyści w naszej siedzibie na Żoliborzu omawiają szczegółowo z pacjentem, jaki rodzaj implantów będzie najlepszy. Wybór jest szeroki, gdyż wielu renomowanych zagranicznych producentów dostarcza swoje produkty na teren Polski.

Zdrowe zęby są ważnym elementem i nawet dodanie implantu w dobrej cenie nie spowoduje, że nie będziesz musiał dbać o pozostałe. Musisz pamiętać, że codzienne szczotkowanie min. 2 razy dziennie, używanie nici dentystycznej lub innych produktów do jamy ustnej jest koniecznością.

Implant składa się ze śruby, która zastępuje prawdziwy korzeń. Śruba jest wkręcana w kość wyrostka zębowego. Natomiast na górę jest umieszczana korona zębowa.

Do wyboru są 2 rodzaje implantów:

  • tytanowe

  • ceramiczne inaczej zwana cyrkonowe

Najpopularniejsze są tytanowe. Takie implanty szybko łączą się z kością i stają się całością uzębienia. Dlatego implanty tytanowe są stabilne, wytrzymałe i trwałe. Jednak mają one również swoje wady, a mianowicie srebrnoszary kolor. Z upływem lat, kiedy może dojść do obniżenia się linii dziąseł, możliwe jest odsłonięcie implantu.

Implanty ceramiczne inaczej zwane cyrkonowe są równie popularną opcją w ciągu ostatnich lat. Ich cena jest jednak większa. Ich zaletą jest dobre tolerowanie przez organizm oraz są odporność na ścieranie i brak reakcji na zmiany temperatury w jamie ustnej.

Cena implantów na Żoliborzu

Ceny implantów na Żoliborzu zaczynają się od 1000 zł do ok. 2000 zł. Jednak koszt całego zabiegu jest większy, gdyż dochodzą jeszcze opłaty za koronę. Najtańsze są te metalowo-ceramiczne, średnią półką cenową są cyrkonowe korony pokryte porcelaną i najdroższą opcją są te pełnoceramiczne. Ostateczne rozliczenie finansów takiej usługi protetycznej jest zależne od producenta implantów oraz samego gabinetu stomatologicznego. Renoma, doświadczenie, a nawet marketing i lokalizacja mogą mieć wpływ na koszt.

W sytuacji, kiedy ze względów zdrowotnych musiałeś wyrwać zęba — implant wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Przeanalizuj ich rodzaje i udaj się do sprawdzonego protetyka w Warszawie na Żoliborzu, dopytaj jakie implanty mają w ofercie oraz w jakiej cenie.