Bieg Trzech Zamków: Deszcz nie zatrzymał sportowców w Siewierzu
Niedzielny „Bieg Trzech Zamków” przyciągnął do Siewierza setki entuzjastów sportu, którzy nie przestraszyli się nawet gwałtownej ulewy. To wyjątkowe wydarzenie sportowe, pełne energii i rywalizacji, zjednoczyło mieszkańców regionu, przynosząc mnóstwo radości i emocji.
  1. Kilkuset uczestników mimo deszczu.
  2. Sportowa rywalizacja i nagrody.
  3. Atrakcje dla dzieci i dorosłych.
  4. Wsparcie lokalnych władz.

Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, setki biegaczy i kijkarzy zebrały się w Siewierzu, by wziąć udział w „Biegu Trzech Zamków”. Zawody odbyły się w prawdziwie ekstremalnych warunkach, gdyż tuż przed startem niebo otworzyło się i spadł silny deszcz.

Zmagania sportowe nie zostały jednak przerwane przez deszcz. Uczestnicy, z szerokimi uśmiechami na twarzach, kontynuowali bieg, walcząc o miejsca na podium. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni przez Starostę Będzińskiego Sebastiana Szaleńca oraz Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz Dariusza Waluszczyka, którzy pełnili rolę gospodarzy wydarzenia.

Oprócz rywalizacji sportowej, na uczestników czekały liczne atrakcje. Każdy z biegaczy otrzymał pamiątkowy medal, a najmłodsi mieli okazję wziąć udział w specjalnie zorganizowanym biegu dla dzieci oraz loterii tematycznej, sprawdzającej wiedzę ekologiczną i przyrodniczą.

Wśród kibiców dopingujących zawodników znaleźli się Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Zdzisław Banaś oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego: Anna Pawęzowska i Jan Mucha. Ich obecność dodatkowo podkreśliła znaczenie tego sportowego święta dla lokalnej społeczności.

Bieg Trzech Zamków w Siewierzu to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również okazja do integracji mieszkańców i promocji zdrowego stylu życia. Wydarzenie to stało się już tradycją, którą z entuzjazmem wspierają lokalne władze i mieszkańcy.


Wg inf z: Powiat