Gdzie zorganizować wycieczkę szkolną na Śląsku?Wycieczka szkolna to dobry sposób na organizację czasu dla dzieci i oderwanie ich od ławek szkolnych po wielu godzinach nauki. Podstawowym problemem jest jednak wybór miejsca i faktycznych zajęć. Aby ułatwić wybór wszystkim nauczycielom i opiekunom, poniżej prezentujemy kilka miejsc, gdzie warto zorganizować wycieczkę szkolną na Śląsku.

 

 

Wycieczka szkolna na paintball w Istebnej

Jeśli grupa twoich podopiecznych jest szczególnie aktywna, a dzieciaki przepadają za aktywnym spędzaniem czasu, warto rozważyć wycieczkę szkolną na gry terenowe w górach. Paintball w Istebnej, którego oferta dostępna jest na www.bcamp.pl, skierowana jest do uczestników już od 15 roku życia. Warto dodać, że paintball w górach może spodobać się szczególnie tym uczniom, którzy na co dzień grają w gry komputerowe typu FPS, tak zwane strzelanki. Uczestnicy będą mogli bowiem doświadczyć strzelaniny przy użyciu bezpiecznych markerów na kule z farbą. Wycieczka szkolna na paintball może być również ciekawym wyborem, kiedy jako wychowawca chcesz poprawić umiejętności pracy w zespole swoich podopiecznych. Dobra komunikacja podczas gry jest bowiem kluczowa, a odegranie nawet kilku scenariuszy może pomóc w nawiązaniu lepszych kontaktów i poprawie kontaktów pomiędzy znajomymi z klasy.

Wyjazd do parku linowego niedaleko Wisły

Młodzież, która nie przepada za zbieraniem siniaków podczas strzelania może wynieść równie dużo z wycieczki szkolnej do parku linowego niedaleko Wisły. Jest to zdecydowanie spokojniejszy rodzaj spędzania wolnego czasu, lecz w dalszym ciągu jest to propozycja dla młodzieży lubiącej aktywną rozrywkę. Przeskakiwanie z przeszkody na przeszkodę kilka metrów nad ziemią wymaga bowiem nie lada wysiłku i zwinności. Dobrze wiedzieć, że wycieczka szkolna do parku linowego również może pomóc przy nawiązywaniu więzi między uczestnikami. Przemierzając kolejne przeszkody w grupie, łatwo sobie bowiem nawzajem pomagać lub nawet wspierać się słownie i dopingować.

Wizyta na basenie w Tarnowskich Górach

Jedną ze spokojniejszych alternatyw na wycieczkę szkolną, jest zabranie uczniów na wyjazd na basen w Tarnowskich Górach. Ten aquapark przy obwodnicy DK 11 jest jednym z najstarszych i najchętniej odwiedzanych basenów w okolicy. Oferuje on zarówno duży basen olimpijski, jak i również mniejsze i płytsze zbiorniki, a także rwącą rzekę oraz falę morską. Planując wycieczkę szkolną na basen w Tarnowskich Górach warto również pamiętać, że również przy DK 11 stoi restauracja McDonald’s, która często jest wybierana jako dodatkowa atrakcja, szczególnie dla młodszych dzieci.

Zastanawiając się więc, gdzie zorganizować wycieczkę szkolną na Śląsku, warto zastanowić się przede wszystkim nad preferowaną formą spędzania wolnego czasu przez naszych podopiecznych. Jeśli grupa jest szczególnie aktywna, warto wybrać się na paintball w Istebnej. Dobrym pomysłem może być również wyprawa do parku linowego. Jeśli jednak nie wszyscy uczniowie lubią bieganie po górach czy drzewach, warto zastanowić się nad wycieczką szkolną do parku wodnego w Tarnowskich Górach.