Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Będzin

 Wypożyczalnia samochodów – co warto wiedzieć

Wypożyczalnie samochodów – kiedyś symbol bogactwa i luksusu, a obecnie alternatywa dla transportu publicznego w czasie naszych wyjazdów. Taka alternatywa może się przydać w przypadku, gdy chcemy zwiedzić trudno dostępne miejsca i zdarza się, że wychodzi taniej niż transport publiczny. Oczywiście to w przypadku, gdy nasze atrakcje w planie zwiedzania są dosyć daleko od siebie i dojazd do nich, transportem publicznym, będzie wymagał poświęcenia dużo czasu i dużo pieniędzy na bilety. Zatem rozważcie tą opcję. Tym bardziej, że nie jest ona ani droga, ani nie jest ciężko z niej skorzystać. Wystarczy pamiętać o kilku kwestiach i będziecie mieli naprawdę spokojny urlop.

Jaką wypożyczalnię wybrać?

To zależy od was i waszych wymagań. Na pewno trzeba uważać na pewne kwestie, takie jak kaucja czy limit kilometrów, ale wszystko omówimy poniżej. Ja ze swojej strony mogę polecić tą wypożyczalnię na terenie Warszawy: https://comfortcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-warszawa/. Nie pobiera ona kaucji i ma duży wybór samochodów.

Kwestie ważne, czyli jak się nie wtopić w bagno?

Macie ograniczony budżet na urlop? To na pewno chcielibyście uniknąć pobranie kaucji, na której zwrot czeka się nawet do kilku tygodni i potrafi być ona dosyć wysoka. Planujecie przejechać duży obszar? To sprawdźcie limit kilometrów, który możecie przejechać. Nie każda wypożyczalnia posiada taki zapis, ale niektóre go mają w regulaminie i za każdy dodatkowy kilometr zostanie nałożona opłata. Można tego łatwo uniknąć, więc po prostu sprawdźcie regulamin. Koszt własny w ubezpieczeniu. To też ważna kwestia. Tutaj tylko o tym wspomnę, a omówię razem z ubezpieczeniem w dalszej części artykułu.

Co jest nam potrzebne?

Na pewno potrzebujemy prawo jazdy. Umowę z wypożyczalnią zawiera kierowca i to on musi okazać swoje aktualne prawo jazdy. Dodatkowo powinien mieć przy sobie jakiś dokument tożsamości, np. dowód osobisty lub paszport. Wypożyczalnie sprawdzają czy dane się sprawdzają i czy jesteś tym, za kogo się podajesz. Jeżeli chcecie możecie dodać drugiego kierowcę do umowy. Czasami taka opcja jest darmowa lub za niewielką opłatą. Wtedy też drugie kierowca musi okazać taki sam komplet dokumentów. Bez tego nie zostanie dodany do umowy. Kolejna ważna rzecz to karta płatnicza. Za wynajem samochodu nie zapłacicie gotówką i musicie posiadać kartę. Najlepiej, aby była to karta kredytowa, ponieważ ona jest akceptowana we wszystkich firmach wynajmujących samochody. Gorzej jest z kartą debetową, bo nie wszędzie ją akceptują. Zatem jeśli nie posiadasz karty kredytowej, to musisz uważać z wyborem wypożyczalni, bo wypożyczalnia nie zrobi wyjątku dla ciebie.

Ubezpieczenie

Ubezpieczenie to bardzo ważna rzecz. Większość firm zawiera podstawową wersję ubezpieczenia już w cenie wynajmu samochodu. Jest też często opcja rozszerzenia jej za dodatkową opłatą. Dalej, wspominałam o wkładzie własnym. Niektóre wypożyczalnię mają zapis, że za szkody do jakiejś kwoty są opłacane z twojej kieszeni, a powyżej dopiero płaci wypożyczalnia. Wypożyczalnie nie są powiązane z firmami ubezpieczeniowymi, więc maja trochę inne warunki ubezpieczenia, które warto sprawdzić. Jeżeli zaś będziecie potrzebować, to możecie ubiegać się o samochód zastępczy z oc ergo hestia.