Wybór odpowiedniej placówki, do której zapisane po raz pierwszy zostanie Twoje dziecko, to bez wątpienia bardzo ważny moment. A takie ważne momenty wywołują wiele niepewności i wątpliwości, które warto jak najszybciej rozwiać. Dlatego też przygotowaliśmy dla Ciebie najważniejsze pytania, jakie warto zadać, wybierając przedszkole z językiem angielskim w warszawskim Wilanowie – oczywiście wraz z odpowiedziami!

Wybieramy przedszkole z językiem angielskim – 6 pytań i odpowiedzi!

Po pierwsze – Kto uczy angielskiego?

Wybierając odpowiednie przedszkole z językiem angielskim Warszawa Wilanów, z całą pewnością zależy Ci w dużej mierze na tym, by nauka angielskiego była skuteczna i przebiegała bezproblemowo. A jest to możliwe tylko wtedy, gdy za naukę odpowiadać będą profesjonalni lektorzy i native speakerzy – sprawdź zatem na stronie internetowej przedszkola kto będzie odpowiadał za naukę angielskiego, jakie ma doświadczenie i kwalifikacje. Dowiedz się również, jak przedszkole językowe naucza angielskiego – czy np. język ten towarzyszyć będzie Twojemu dziecku przez cały czas? Czy tylko przez chwilę? Im więcej styczności maluch będzie miał z językiem obcym, tym oczywiście lepiej.

Po drugie – Na jakie zajęcia będzie uczęszczać moje dziecko?

Zajęcia dydaktyczne, gimnastyka i zabawa to podstawa oferty każdego przedszkola prywatnego. Jednak tym, co wyróżnia te najlepsze, są zajęcia dodatkowe – zarówno te bezpłatne, jak i dodatkowo płatne. Grunt, aby było ich jak najwięcej, ponieważ w ten sposób Twoje dziecko otrzyma możliwość poznawania świata z różnych stron, a także odkrywania i rozwijania nowych talentów. Sprawdź, czy przedszkole dwujęzyczne oferuje np. kurs tańca, naukę pływania, spotkania z ciekawymi ludźmi czy też wyjścia do kina lub teatru – dzięki tego rodzaju aktywnościom, jeszcze bardziej uszczęśliwisz swoje dziecko.

Po trzecie – Czy dziecko otrzyma pomoc w przypadku problemów rozwojowych?

Kadra przedszkola to bardzo ważna kwestia, dlatego też warto wziąć ją pod uwagę – zwróć przede wszystkim uwagę na to, czy przedszkole angielskie współpracuje z psychologiem i logopedą. Ci dwaj specjaliści będą mieli ogromne znacznie w przypadku problemów dziecka – zarówno związanych z zachowaniem, jak i wadami wymowy. Dzięki obecności specjalisty, możliwa będzie stała praca z dzieckiem, a co za tym idzie – eliminowanie problemów. Istotną rolę może odegrać również terapeuta integracji sensorycznej, dlatego warto sprawdzić, czy i on współpracuje z przedszkolem.

Po czwarte – Jak wyglądają posiłki w przedszkolu?

Całodzienne wyżywienie dziecka to bardzo ważna kwestia i angielskie przedszkole powinno zwracać na tę kwestię szczególną uwagę. Tak jak i rodzic – sprawdź zatem jak wyglądają posiłki w placówce, kto odpowiada za ich przygotowanie i czy są dostosowane do wieku oraz potrzeb Twojego dziecka. Menu powinno być opracowane w oparciu o wytyczne Instytutu Żywności i Żywienia!

Po piąte – Czy będę informowany o postępach dziecka?

Każdy rodzic powinien otrzymać od przedszkola z językiem angielskim w warszawskim Wilanowie zapewnienie, że będzie informowany o tym, co dzieje się z dzieckiem. Jeżeli zyskasz gwarancję tego, że będziesz otrzymywać informacje o postępach czy problemach dziecka, może to być doskonały wyznacznik tego, że przedszkole jest profesjonalne oraz w pełni indywidualnie podchodzi do każdego podopiecznego.

Po szóste – Czy mogę liczyć na pomoc również w czasie wakacji lub świąt?

I to bardzo ważna kwestia! Prywatne przedszkole z językiem angielskim powinno zapewniać Ci również opiekę nad dzieckiem w wakacje i święta – w ten sposób nie będziesz musiał obawiać się co zrobić z maluchem, kiedy Ty będziesz w pracy.

Jakie pytania warto zadać zanim… wybierzesz przedszkole z językiem angielskim?