Bieg z gwiazdami: nocne bieganie 21 czerwca o 21:00
W najbliższy czerwcowy wieczór mieszkańcy będą mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu sportowym - Biegu z Gwiazdami oraz marszu Nordic Walking. To już trzecia edycja tej imprezy, która przyciąga zarówno biegaczy, jak i miłośników nordic walking z całego regionu.

Sportowe zmagania po zmroku: szczegóły wydarzenia

21 czerwca, o godzinie 21:00, na Plaży Miejskiej rozpocznie się Bieg z Gwiazdami 2024, który po raz kolejny odbędzie się w nocnej scenerii. Trasa, licząca około 7 kilometrów, prowadzić będzie przez malownicze Bulwary Czarnej Przemszy, obok zamku, Będzin Areny oraz Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, aż do ulicy Krasickiego. Zarówno biegacze, jak i uczestnicy marszu Nordic Walking, będą mieli okazję podziwiać piękne widoki miasta nocą.

Zapisy i zasady uczestnictwa

Aby wziąć udział w imprezie, uczestnicy muszą mieć ukończone 16 lat. Rejestracja jest możliwa online, a opłata wpisowa wynosi 60 zł, natomiast w dniu zawodów - 80 zł. Każdy uczestnik otrzyma pakiet powitalny, w którym znajdzie się m.in. ciepły posiłek oraz gadżet. Ze względów bezpieczeństwa, wszyscy biegacze i chodziarze muszą posiadać własne latarki czołowe.

Klasyfikacja i nagrody

Rywalizacja będzie prowadzona w dwóch kategoriach: biegu oraz marszu Nordic Walking, z podziałem na kobiety i mężczyzn. Najszybsi zawodnicy otrzymają nagrody finansowe w kategorii open: dla biegaczy przewidziano kwoty 700 zł, 500 zł i 300 zł, a dla uczestników marszu - 500 zł, 300 zł i 200 zł. Dodatkowo, wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.

Pokazy ognia i wspólne ognisko

Po zakończeniu sportowych zmagań, na Plaży Miejskiej odbędzie się widowiskowy pokaz ognia. W pobliżu wiaty zostanie rozpalone ognisko, przy którym uczestnicy będą mogli odpocząć i podzielić się wrażeniami z biegu. To doskonała okazja, by spędzić czas w miłej atmosferze, w gronie innych miłośników sportu.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego biegania i marszu pod gwiazdami! To nie tylko sportowa rywalizacja, ale także niezapomniane przeżycie i okazja do integracji.


Na podst. Urząd Miejski