Podsumowanie III edycji projektu Pasje i Talenty w Będzinie
Młode talenty z Liceum Sztuk Plastycznych im. T. Kantora w Dąbrowie Górniczej zaprezentowały swoje niezwykłe zdolności podczas uroczystego podsumowania III edycji projektu "Pasje & Talenty" w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej. Wydarzenie stało się okazją do ukazania różnorodnych pasji i talentów uczniów, które rozwijają zarówno w szkole, jak i poza nią.
  1. Podsumowanie III edycji projektu "Pasje & Talenty".
  2. Prezentacja talentów uczniów Liceum Sztuk Plastycznych im. T. Kantora.
  3. Wystawa plakatów i witraży ze szkolnej pracowni.
  4. Udział zaproszonych gości i pedagogów.

Uroczyste podsumowanie III edycji projektu "Pasje & Talenty" odbyło się w poniedziałkowe popołudnie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej. Głównymi bohaterami wydarzenia byli uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych im. T. Kantora z Dąbrowy Górniczej. Projekt miał na celu ukazanie talentów i pasji młodych artystów, które realizują na co dzień, a także tych, które rozwijają poza szkolnymi wymaganiami.

Wśród uczniów można było podziwiać różnorodne zdolności, od śpiewu i gry na instrumentach, przez taniec, aż po rękodzieło. Młodzi artyści zaprezentowali to, co "im w duszy gra", dając widzom możliwość podziwiania ich pasji i talentów.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa plakatów oraz witraży pochodzących ze szkolnej pracowni. Ta pracownia jest dumą szkoły, gdyż jako jedyna średnia szkoła plastyczna w Polsce uczy sztuki witrażu. Eksponaty były dowodem na wysokie umiejętności i kreatywność uczniów.

W podsumowaniu projektu udział wzięły m.in. Pani Agnieszka Bąk - zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty UM, Pani Aldona Kopczyńska - Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego oraz Pani Monika Pniakowska-Syska - Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej. Gościem specjalnym była Pani Mariola Płazak-Ścibich, solistka Opery Śląskiej w Bytomiu.

Agata Biesiadecka, pedagog z dąbrowskiej kuźni talentów, przewodziła całemu wydarzeniu, które zakończyło się podziękowaniami i gratulacjami dla wszystkich uczestników. "Mając tak szerokie horyzonty, gratulujemy wszystkim uczestnikom projektu pasji i talentów, które to w myśl ponadczasowej przypowieści o talentach, należy rozwijać i dzielić się nimi z drugim człowiekiem" - podkreślono podczas uroczystości.

Na zakończenie złożono życzenia nauczycielom, wychowawcom oraz rodzicom wielu sukcesów na artystycznej ścieżce rozwoju dzieci i młodzieży. Wszyscy zgromadzeni mieli okazję poczuć, jak ważne jest wspieranie młodych talentów i pasji, które mogą stać się fundamentem ich przyszłości.


Źródło: MiPBP w Będzinie