Przedszkolaki z PM nr 1 odwiedziły będzińską bibliotekę
Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 1 odwiedziły lokalną bibliotekę, aby zgłębić tajniki książek i bibliotekarstwa. Zajęcia miały na celu nie tylko edukację, ale również zabawę, co zaowocowało wieloma uśmiechami na twarzach najmłodszych.
  1. Wprowadzenie dzieci w świat biblioteki.
  2. Spacer między regałami i zapoznanie z materiałami bibliotecznymi.
  3. Wysłuchanie wiersza "Skarga książki".
  4. Wykonanie ilustracji do książki "Ciekawski George w bibliotece".

11 czerwca przedszkolaki z grupy "Pszczółki" miały okazję odwiedzić naszą miejską bibliotekę. Zajęcia były zaplanowane tak, aby dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi czytelnicy. Na początku dzieci odbyły spacer między regałami, gdzie mogły zobaczyć różnorodne materiały biblioteczne, od książek po czasopisma.

Podczas wizyty dzieci dowiedziały się, jak wygląda proces zapisywania się do biblioteki. Pracownicy biblioteki szczegółowo wyjaśnili, jakie kroki należy podjąć, aby stać się pełnoprawnym czytelnikiem. Była to doskonała okazja, aby dzieci nauczyły się, jak korzystać z biblioteki i jakie korzyści niesie ze sobą czytanie.

Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać wiersza Jana Huszczy pt. "Skarga książki". Wiersz został deklamowany przez maskotkę Oddziału dla dzieci i młodzieży, Książkulę. To spotkanie z literaturą w formie zabawy pomogło dzieciom zrozumieć, jak ważne jest dbanie o książki.

Kolejnym etapem zajęć było porównywanie różnych rodzajów książek. Dzieci mogły dowiedzieć się, czym różnią się książki dla najmłodszych od tych przeznaczonych dla starszych czytelników. Ważnym elementem było również nauczanie, jak należy traktować książki, aby służyły jak najdłużej.

Zajęcia zakończyły się częścią praktyczną, podczas której mali uczestnicy wykonali ilustracje do książki "Ciekawski George w bibliotece" autorstwa H. A. Rey i Margaret Rey. Wszystkie prace zostały zebrane i utworzyły książkę, która stała się prezentem dla nowych, małych czytelników.

Dziękujemy wszystkim przedszkolakom za udział i mamy nadzieję, że ta wizyta w bibliotece zachęci ich do częstszego sięgania po książki!


Opierając się na: Biblioteka