Wczorajszy Dzień Dziecka był wyjątkowy dla mieszkańców Będzina. Moc atrakcji przygotowany przy współpracy służb mundurowych oraz władz miasta i powiatu będzińskiego pokazał, że z nami nie tylko bezpieczniej, ale i zabawniej. Bulwary Czarnej Przemszy pękały w szwach od uradowanych dzieci, które wraz z rodzicami spędziły swój najważniejszy dzień wśród policjantów, strażaków i wojskowych.

Piknik z okazji Dnia Dziecka przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów. O godzinie 16.00 zaplanowano start imprezy, jednak tłumy rodzin już wcześniej przybyły na będzińskie bulwary, aby rozpocząć oglądanie sprzętów specjalistycznych różnych służb mundurowych. Swoje siły połączyły Policja, Straż Pożarna oraz Wojsko. Wszyscy biorący udział w organizacji pokazali, że najważniejsza jest radość dzieci, a tej nie brakowało. Najmłodsi chętnie znajdowali się za kierownicą pojazdów służbowych, przymierzali ich sprzęt oraz wcielali się w rolę „mundurowych bohaterów”. Wielokrotnie widzieliśmy dzieci trzymające tarcze policyjne, wcielające się w żołnierzy na polu bitwy czy też gaszące pożary przy pomocy węża strażackiego. Różna charakterystyka służbowa, jednak jeden wspólny cel- radość przybyłych dzieci, a tego nie brakowało. Wiele zachwytu na dziecięcych twarzach wywołała obecność policji konnej z Ogniwa Konnego Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie oraz pokaz psów policyjnych i ich przewodników z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. Zabawom nie było końca na dmuchańcach, w namiocie dymnym, podczas wykonywania zadań specjalnych w teście na Superbohatera, które obejmowały m.in. naukę pierwszej pomocy, test przepisów ruchu drogowego czy zaliczenie toru przeszkód. Moc atrakcji i wzrastającą temperaturę wydarzenia ugasili nieco będzińscy strażacy, którzy zorganizowali pożarnicze piana party, przyciągając oddane zabawie dzieci. Do muzycznej części wydarzenia maszerowali uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych z Wojkowic, którzy zaprowadzili nas do kulminacyjnego punktu dziecięcego wydarzenia. Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, grając utwory z różnego repertuaru, rozgrzała jeszcze bardziej publikę mimo świecącego słońca. Najmłodsi bohaterowie, chętnie uczestniczyli w tańcach przy orkiestrze, gdy usłyszeli znane bajkowe utwory. Jest nam bardzo miło, że mogliśmy widzieć wczoraj tyle zadowolonych osób przy wspólnej zabawie i dziękujemy wszystkim przybyłym za stworzenie tego niezapomnianego wydarzenia.

Piknik został zorganizowany dzięki: Prezydentowi Będzina Łukaszowi Komoniewskiemu, Staroście Będzińskiemu Sebastianowi Szaleńcowi, Komendantowi Powiatowej Policji w Będzinie insp. Arkadiuszowi Więckowi, Szefowi Wojskowego Centrum Rekrutacji w Będzinie ppłk Wojciechowi Bakalarzowi, Komendantowi Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie mł. bryg. Arkadiuszowi Sperze.