Zabiegi na rozstępy u kosmetologa - dlaczego warto z nich skorzystać?

Zabiegi na rozstępy z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Skóra jest mocna i elastyczna, ale jej tkanki podtrzymujące mogą zostać uszkodzone, jeśli rozciągną się zbyt szybko. To szybkie rozszerzanie się skóry może prowadzić do rozstępów. Do 90 procent kobiet ma rozstępy w czasie ciąży. Jednak rozstępy mogą dotyczyć osób w niemal każdym wieku i typach skóry.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegów na rozstępy?

Zabiegi na rozstępy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Dzieje się tak, ponieważ w większości przypadków codzienne nawilżanie skóry może być niewystarczające, aby utrzymać ją atrakcyjną, mimo upływu czasu. Specjalistyczne zabiegi na rozstępy są w stanie w bezpieczny sposób naprawić strukturę naszej skóry i przywrócić jej estetyczny wygląd.

Zabiegi na rozstępy cieszą się dużą popularnością. Pomagają one naprawić uszkodzoną skórę w sposób bezpieczny oraz niezwykle skuteczny. Dlatego tak wiele osób decyduje się korzystać z takiego rozwiązania. Zabiegi na rozstępy można wykonać w każdym wieku” - mówi Karolina Formela, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Jakie zabiegi na rozstępy wykonać?

Zabiegi na rozstępy stają się coraz bardziej popularne. Zabiegi na rozstępy to między innymi:

  • Zabieg laserowy na rozstępy: wiele osób zastanawia się, jaki zabieg na rozstępy będzie najbardziej odpowiedni dla naszej skóry. Do jednych z nich z całą pewność można zaliczyć laserowy zabieg na rozstępy. Laserowe usuwanie rozstępów polega na usuwaniu rozstępów za pomocą laserowego odnawiania. Działa poprzez usunięcie zewnętrznej warstwy skóry, aby pomóc w restrukturyzacji leżącej skóry. Podczas zabiegu wiązki światła są używane w skoncentrowanych ilościach, aby zachęcić do nowego wzrostu. Chociaż nie można całkowicie pozbyć się rozstępów, usuwanie laserowe może pomóc w wygładzeniu rozstępów, zmniejszając w ten sposób ich wygląd. Zabiegi na rozstępy przy zastosowaniu lasera cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem.
  • Mezoterapia mikroigłowa na rozstępy: zabieg ten charakteryzuje się tym, że jest to najbardziej precyzyjna metoda zwalczania rozstępów. Zabieg przeprowadza się przy zastosowaniu urządzenia podobnego do długopisu, dzięki któremu jest umożliwione dokonanie bardzo precyzyjnych mikronakłuć. Zabiegi na rozstępy przy zastosowaniu osocza bogatopłytkowego są coraz częściej stosowane przy bardzo głębokich rozstępach.
  • Mezoterapia igłowa na rozstępy: charakteryzuje się tym, że do głębszych warstw skóry zostają zaaplikowane specjalne substancje odżywcze. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu bardzo cienkiej igły. Taki zabieg na rozstępy jest niezwykle skuteczny.

Czy zabieg na rozstępy jest bolesny?

Zabiegi na rozstępy nie są bolesne. Dzieje się tak, ponieważ chwilę przed przeprowadzeniem danego zabiegu zostaje zaaplikowane znieczulenie miejscowe. Znieczulenie takie najczęściej jest podawane w formie maści. Zabiegi na rozstępy można wykonać w Clinica Cosmetologica. Jest to miejsce, które oferuje wysokiej jakości zabiegi, które są przeprowadzane przez doświadczonych kosmetologów. Oprócz tego miejsce to oferuje darmowe konsultacje w kosmetologiem przed przeprowadzeniem zabiegu.

Zabiegi na rozstępy - podsumowanie

Liczba potrzebnych zabiegów na rozstępy, aby całkowicie pozbyć się tego problemu jest ustalana indywidualnie podczas konsultacji z kosmetologiem i jest ona darmowa. Osoby, które mają rozstępy w zaawansowanym stadium będą wymagały przeprowadzenia większej serii danego zabiegu, niż osoby, które borykają się z tym problemem jedynie w nieznacznym stopniu.

Zapraszamy do naszych gabinetów:

Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3
80-210 Gdańsk
Tel. 791 604 604

Oraz

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
Tel. 791 600 607