Spawarka, butla z gazem, maska i odpowiednie ubranie — to niezbędniki spawacza. Pewnie nie raz zadawałeś sobie pytanie, jak masz to wszystko przetransportować? Z pomocą przychodzi wózek spawalniczy — akcesorium, które usprawnia pracę i porządkuje przestrzeń w warsztacie.

Wózki spawalnicze, czyli akcesoria poprawiające komfort pracy spawaczy

Wózek spawalniczy MIG — lekki, zwrotny i dobrze wyposażony

Wózek spawalniczy MIG to nic innego jak lekkie i zwrotne podwozie, które służy do przewozu zestawów spawalniczych TIG, MIG lub plazmowych. Możesz go w dowolny sposób wykorzystać w swoim warsztacie. Do wyboru masz kilka wersji tego akcesorium: z otwartą dolną półką, a także z szufladami na prowadnicach rolkowych i z zamykaną górną szufladą. Oba modele mają długą górną półkę, dzięki czemu są bardziej uniwersalne niż wersja standardowa wózków spawalniczych. Producenci zazwyczaj dostarczają je w paczkach, a Ty samodzielnie je montujesz. Wózek spawalniczy MIG jest lekki i zwrotny, co czyni go akcesorium, które usprawnia pracę każdego spawacza.

Problemy z mobilnością w warsztacie spawalniczym? Rozwiąże je wózek spawalniczy!

Spawacze korzystają zwykle z wielu akcesoriów, a urządzenia spawalnicze są jednymi z nich. Owszem, możesz cały czas pracować w warsztacie, jednak pod warunkiem, że spawane przedmioty są niewielkie i nie ma problemu z ich transportem. Jeśli jednak spawasz stałe elementy o sporych gabarytach, wymaga to nieraz tego, abyś przeniósł się z nimi w inne miejsce.

Problemy z mobilnością zależą od rodzaju spawarek, z których korzystasz. Spawarki gazowe transportuje się w dwóch butlach o wielkości 1,5 m. Spawarki elektrycznie nie potrzebują butli, jednak są to urządzenia o dużych rozmiarach i sporym ciężarze. Spawając spawarką MIG, potrzebujesz osłony gazowej, a co za tym idzie, musisz zastosować butlę z gazem. Owej butli użyjesz również w przypadku spawania metodą TIG.

Te wszystkie problemy rozwiąże wózek spawalniczy, który pomoże Ci przetransportować sprzęt i dodatkowe akcesoria. Bez obawy o to, że czegoś zapomnisz.

Czym charakteryzuje się wózek spawalniczy?

Na rynku jest wiele spawarek, które przeniesiesz ręcznie, jednak tylko wtedy, kiedy masz do pokonania niewielkie dystanse. Sprzęt spawalniczy jest dość ciężki, a niektóre modele spawarek wręcz są wielkogabarytowe. Powiesz, że niektóre spawarki, mają przecież kółka. Zgadza się, jednak cóż po nich, kiedy musisz jeszcze przewieźć butle z gazem i ubranie?

Jeśli Twoja praca wymaga tego, abyś często się przemieszczał, wózek spawalniczy jest koniecznością.

Wózki spawalnicze są dostosowane do konkretnego rodzaju spawarek lub uniwersalne. Zwykle mają one miejsce na spawarkę, butlę z gazem i inne akcesoria. Taki właśnie jest wspomniany wózek spawalniczy MIG. Aby butla z gazem nie wypadła, zabezpiecza się ją specjalnymi łańcuchami. Wózki wyposażone są w szuflady na sprzęt spawalniczy. W niektórych modelach umieszczono szufladę zamykaną na kluczyk — idealną do przechowywania przedmiotów osobistych. Konstrukcja nowszych wózków spawalniczych uwzględnia półki na podręczne przedmioty.

Zalety wózka spawalniczego

Dzięki wózkowi spawalniczemu zapewnisz sobie spokojną i komfortową pracę. Bez problemu przeniesiesz z miejsca na miejsce nie tylko sprzęty spawalnicze, ale także butle z gazem, ubrania, a nawet chłodnice. Nowoczesne wózki spawalnicze wyposażono w wygodny uchwyt i stabilne kółka po to, aby Twoja praca był jeszcze bardziej płynna i przyjemna. Wózek spawalniczy ma odpowiedni rozmiar i miejsce do zawieszenia różnego rodzaju węży i przewodów. Możesz zdecydować się na modele przeznaczone do transportu butli z gazem, jak i całego osprzętu spawalniczego.

Jak wybrać wózek spawalniczy?

Kiedy wybierasz wózek spawalniczy, najpierw sprawdź, jakie są jego wymiary. To konieczne, aby dopasować je do wielkości spawarki i innych akcesoriów. Zorientuj się także, jakie jest maksymalne obciążenie wózka spawalniczego. W zależności od rodzaju spawarki, potrzeba także miejsca na butlę z gazem. Wiedz o tym, że gaz w wysokich butlach przewozi się na oddzielnych wózkach. Zwykle mają one konstrukcję taczkową. W takim przypadku nie zabierzesz od razu całego sprzętu.

Wózek spawalniczy dobierz tak, aby usprawnić swoją pracę. Nie tylko służy on do transportu akcesoriów spawalniczych, ale także pomaga uporządkować przestrzeń w warsztacie i w jakimkolwiek miejscu, w którym spawasz.

 

Sprawdź naszą ofertę na stronie: https://migomat.com.pl/wozki-spawalnicze