Proces digitalizacji sprawił, że coraz lepiej funkcjonujemy w wirtualnym świecie. Co za tym idzie, potrzeba nam więcej programistów i innych pracowników branży IT. W ofertach pracy mogą oni przebierać, co oczywiście jest niekorzystne dla naszych pracodawców.

Rekrutacja programistów JavaScript, jak i innych języków programowania, wcale nie jest łatwa. Jeśli chcesz ich zatrudnić, przygotuj się na „wojnę stawkową” lub nawiąż współpracę z agencją pracy. Ostatnie rozwiązanie jest najbardziej opłacalne, nie tylko finansowo.

Programista JavaScript? Wcale nie tak łatwo go pozyskać!

Programista JavaScript — coraz trudniej go pozyskać

Mimo że żyjemy w cyfrowym świecie, wcale nie tak łatwo o dobrego programistę JavaScript. Polska branża IT zgłasza niedobór aż 50 tysięcy pracowników. Popyt na usługi programistyczne wciąż rośnie, podczas gdy kadry jest coraz mniej. Z czego to wynika?

Sektor IT bardzo szybko się rozwija, przez co potrzeba nieustannie zatrudniać specjalistów. Krótko mówiąc, popyt na programistów stale rośnie, natomiast ich podaż nie jest tak duża, jak chcieliby właściciele firm z branży IT.

Programiści to jedna z najlepiej opłacanych grup zawodowych w Polsce. Rosnące wynagrodzenia idą w parze z benefitami, których oczekują specjaliści. Firmy wręcz prześcigają się w „przekupywaniu” ich atrakcyjnymi ofertami pracy.

Nie jesteś skazany na to, aby brać udział w „wojnie stawkowej”. Już teraz możesz pozyskać programistów JavaScript do swojego zespołu. W jaki sposób? Pomoże Ci agencja pracy. Dzięki niej zatrudnisz wykwalifikowanych pracowników nie tylko z Polski, ale i całego świata. Agencje pracy prowadzą rekrutacje zakrojone na szeroką skalę, a poza tym dysponują ogromną bazą kandydatów do pracy.

Jak agencje pracy pozyskują programistów JavaScript?

Sam na pewno wiesz, że rekrutacja programistów JavaScript nie należy do najłatwiejszych. Aby ją przeprowadzić, angażujesz cały dział HR. Ponosisz także znaczne koszty. Tego wszystkiego możesz uniknąć, nawiązując współpracę z agencją pracy. Jak rekrutuje ona programistów JavaScript?

Metodami aktywnego poszukiwania kandydatów do pracy są sourcing i direct search. Polegają one na przeszukiwaniu portali społecznościowych takich jak Facebook i LinkedIn. Rekruterzy z agencji pracy zamieszczają ogłoszenia o pracę na grupach tematycznych na Facebooku. Bywa, że kandydat skuszony atrakcyjnym wynagrodzeniem i warunkami pracy, postanawia zmienić dotychczasowe miejsce zatrudnienia.

Czego pragnie programista JavaScript?

Kiedy chcesz zatrudnić programistę JavaScript, licz się z tym, że Twoja oferta musi być wyjątkowa. Dzięki współpracy z agencją pracy nie tylko pozyskasz specjalistę (lub specjalistów), ale także skupisz się na ważnych dla Ciebie kwestiach. Przede wszystkim nie martwisz się rekrutacją, która jak już wspomnieliśmy, jest żmudna i kosztowna. Twoja oferta może więc przyciągać wielu kandydatów. Czego jednak pragnie programista JavaScript?

Ciekawe projekty

To zdecydowanie to, czym przyciągniesz programistów JavaScript. Są oni specyficzną grupą zawodową, która stale chce szlifować swój warsztat. Jeśli zapewnisz im różnorodne i ciekawe projekty, zyskasz gwarancję, że zostaną z Tobą na dłużej.

Atmosfera w firmie

Niemal każdy pracownik ceni sobie dobrą atmosferę w firmie, jednak programiści są szczególnie na nią wyczuleni. Najlepiej sprawdzają się zespoły 10-osobowe, które wzajemnie się wspierają. Przejrzysta ścieżka raportowania i jasne reguły to zdecydowane te czynniki, które zachęcą programistę JavaScript do tego, aby podjął pracę u Ciebie.

Wynagrodzenie

Wynagrodzenie programistów JavaScript jest oczywiście jedną z ważniejszych kwestii. Pieniądze, które zainwestowałbyś w rekrutację, przeznaczysz na liczne udogodnienia dla programisty. Pamiętaj, że stawka, jaką zaproponuje mu agencja pracy, powinna być konkurencyjna.

Benefity

Programista JavaScript liczy na wiele benefitów w postaci pracy, zdalnej, dofinansowań nauki języków czy licznych szkoleń. To, czego oczekują specjaliści branży IT nieustannie się zmienia. Postaraj się wyjść naprzeciw ich wymaganiom. Zadbaj o to, aby Twoi programiści pracowali z wykorzystaniem najnowszych technologii i programów.

JavaScript — czym jest?

JavaScript jest jednym z języków programowania. Wykorzystuje się go do pisania stron internetowych, ale także do tworzenia oprogramowania dla robotów. Obecnie bez JavaScript wiele stron internetowych nie wyglądałoby tak jak dzisiaj. W tym języku programowania powstają chatboty, banery, zapisy na newslettera. Jednak JavaScript służy także do tworzenia gier przeglądarkowych, aplikacji (na telefony i komputery) czy wizualizacji danych. Java Script jest bardzo pomocna w automatyce i robotyce — działanie dronów i robotów przemysłowych.

Wiesz już, jak pozyskać programistę JavaScript i zatrzymać go na dłużej. Dzięki współpracy z agencją pracy może on liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie i benefity, których oczekuje.

 

Sprawdź naszą ofertę na stronie: https://www.jobspol.com/