Jeśli chcesz oszczędzić, a jednocześnie zależy Ci na rozwoju przedsiębiorstwa, zainwestuj w używane wózki widłowe. Pojazdy z drugiej ręki wcale nie muszą być gorszej jakości. Podpowiadamy jak wybrać używanego widlaka.

Używane wózki widłowe — jak wybrać, aby zyskać sprawne i wytrzymałe pojazdy?

Używane wózki widłowe — kiedy warto je kupić?

Wózki widłowe nie należą do tanich pojazdów, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na produkty znanej marki. W przypadku, gdy zależy Ci na rozwoju przedsiębiorstwa, a jednocześnie chciałabyś oszczędzić, zakup nowych widlaków nie jest dobrym rozwiązaniem. Alternatywą są używane wózki widłowe. Kiedy warto się na nie zdecydować?

Jeśli dopiero rozkręcasz firmę i liczysz każdą złotówkę, wybór widlaków z drugiej ręki jest właściwą decyzją. W przypadku, gdy wózków widłowych zamierzasz używać sporadycznie, nie ma sensu inwestować w nowe pojazdy, ponieważ jest to wydatek, który nigdy się nie zwróci.

Wybierz używane wózki widłowe także wtedy, kiedy potrzebujesz większej ilości pojazdów. Gdybyś chciał zainwestować w kilka nowych widlaków, koszty związane z ich zakupem byłyby zbyt wysokie, co negatywnie odbiłoby się na Twoim przedsiębiorstwie.

Z drugiej ręki nie znaczy, że gorsze, czyli używane widlaki

Myślisz, że widlaki z drugiej ręki są gorszej jakości? Nic bardziej mylnego. Przede wszystkim liczy się źródło, z jakiego pozyskujesz pojazdy. Używane wózki widłowe, podobnie jak nowe maszyny, muszą spełnić szereg wymogów. Jakich? Za gwarancję jakości odpowiadają:

  • bezpieczeństwo — każdy wózek widłowy, który opuszcza serwis, musi spełniać normy bezpieczeństwa i być zgodny z rozporządzeniami unijnymi; używane pojazdy powinny również posiadać plakietkę kontrolną badania FEM,
  • zaawansowanie technologiczne — wózki widłowe używane zostają gruntownie zregenerowane, specjaliści z renomowanych serwisów sprawdzają każdy element, poddając go testom sprawnościowym (a w razie konieczności wymieniają go); pojazdy z drugiej ręki są więc tak samo sprawne, jak nowe,
  • estetyka — lakierowanie, a także gruntowne czyszczenie używanego widlaka sprawia, że pojazd wygląda jak z salonu (gdybyś nie wiedział, pewnie nie domyśliłbyś się, że masz do czynienia z używaną maszyną),
  • wysoka sprawność — dzięki temu, że używane widlaki zostały poddane całościowej regeneracji, są sprawne, a ryzyko powstania awarii jest niewielkie,
  • ekologia — podczas regeneracji używanych wózków widłowych o 80% zmniejsza się emisja dwutlenku węgla; komponenty, które nie nadają się do eksploatacji, renomowany serwis odpowiednio utylizuje.

Rodzaje używanych wózków widłowych

To, na jaki używany wózek widłowy się zdecydujesz, zależy od potrzeb Twojego przedsiębiorstwa. Ze względu na rodzaj napędu wyróżniamy: widlaki elektryczne (zasilane akumulatorami), gazowe (zasilane gazem LPG), diesel (napędzane silnikiem spalinowym, który najczęściej zasila olej napędowy).

Z kolei ze względu na funkcję używanych pojazdów, możesz wybierać spośród wózków widłowych:

  • podnośnikowych (przeznaczone do przeładunku towarów),
  • unoszących (sprawdzają się na niewielkiej przestrzeni hali lub magazynu),
  • czołowych (używane wewnątrz, jak i na zewnątrz magazynu, mogą mieć silnik akumulatorowy, a także spalinowy),
  • wysokiego składowania (kompaktowe i zwrotne, używa się ich w magazynach),
  • ciągników (transportują towar o wadze nawet do 28 ton),
  • systemowych (wykorzystywane w magazynach).

No co zwrócić uwagę, wybierając używane wózki widłowe?

Zanim kupisz używanego widlaka, przeprowadź kontrolę eksploatacyjną maszyny. Zorientuj się, czy wymieniono części w wózku widłowym. Jeśli tak, sprawdź, czy tabliczka znamionowa i wykres udźwigu zostały prawidłowo zamontowane. Prześledź także raport z kontroli maszyny pod kątem bezpieczeństwa i norm unijnych. Nie zapomnij skontrolować:

  • silnika,
  • masztu,
  • układu kierowniczego,
  • oświetlenia (lampy i reflektory),
  • stanu akumulatora,
  • wideł.

Kiedy już zdecydujesz się na używanego widlaka, przeprowadź jazdę próbną. To pozwoli Ci przekonać się, czy podczas zimnego startu pojazd zanadto nie dymi, a także, czy układ kierowniczy, hamulce, reflektory, maszty i widły działają prawidłowo.

Używane wózki widłowe są tak samo sprawne i estetyczne, jak nowe. Oczywiście pod warunkiem, że kupisz je od renomowanego sprzedawcy.

Sprawdź naszą ofertę na stronie: https://cswim.pl/11-uzywane-wozki-widlowe