Autobusy wracają na DW910 w rejonie skrzyżowań z Koszelew i Legionów Polskich

W Będzinie zapowiedziano koniec tymczasowego układu ruchu na odcinku drogi wojewódzkiej. Zarząd Transportu Metropolitalnego poinformował o przywróceniu stałej organizacji ruchu i powrocie kilkunastu linii autobusowych do standardowych tras. Dla wielu pasażerów to będzie koniec objazdów i prostsze dojazdy przez część miasta.
- Zmiany na DW910 i skrzyżowaniach z Koszelew i Legionów Polskich
- Co to oznacza dla pasażerów w Będzinie
Zmiany na DW910 i skrzyżowaniach z Koszelew i Legionów Polskich
Zarząd Transportu Metropolitalnego przekazał, że w ciągu DW910 w rejonie skrzyżowań z ulicami Koszelew oraz Legionów Polskich zostanie przywrócona docelowa organizacja ruchu. Oznacza to, że od 22 października 2025 roku ruch na tym fragmencie drogi wróci do stałego układu sprzed zmian tymczasowych.
W praktyce dotyczy to także komunikacji miejskiej. ZTM zapowiedział, że od tej daty w rejonie przywróconej organizacji ruchu będą kursować ponownie następujące linie:
- 27
- 28
- 90
- 260
- 807
- 814
- 902N
- 904N
- 916
Informacja o przywróceniu tras pochodzi bezpośrednio z komunikatu Zarządu Transportu Metropolitalnego.
Co to oznacza dla pasażerów w Będzinie
Dla osób korzystających z autobusów zmiana ma znaczenie praktyczne — przywrócenie stałego układu ruchu zwykle przekłada się na krótsze trasy, mniej przesiadek oraz większą przewidywalność odjazdów. Nocne połączenia oznaczone literą N również wracają na swoje rozkładowe przebiegi, co ułatwi dojazdy po godzinach szczytu.
Mieszkańcy i pasażerowie proszeni są o sprawdzanie aktualnych rozkładów jazdy bezpośrednio u przewoźnika lub na stronach ZTM, gdzie pojawią się szczegóły dotyczące kursów po przywróceniu docelowej organizacji ruchu.
na podstawie: Urząd Miejski.
![]()
Ostatnie Artykuły

Eko koncert w Będzinie. Folkowe melodie zabrzmią na Plaży Miejskiej

Mieszkańcy Będzina wskażą ważne lasy. Rusza mapa społecznych funkcji

Strażacka piana skradła show podczas pikniku OSP Grodziec w Będzinie

Czarna Przemsza, diabeł Boruta i zamkowe sekrety w Będzinie

Wielka Parkówka w Sławkowie. Tak zakończą się wakacje

Dni Będzina 2026, czternasta emerytura i ważna opłata. Terminy dla mieszkańców

Dwie szkoły w Czeladzi dostaną po 70 tys. zł na naukę pod chmurką

Kiedy gadżety reklamowe z logo naprawdę pracują na rozpoznawalność firmy?

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Silesia Bike przejedzie przez Wojkowice. Kierowcy muszą liczyć się z postojami

Sprzedał papierosy w Grodźcu, policja znalazła ich 85 tysięcy

Kanalizacja w Wojkowicach gotowa. Ruszają przyłączenia na Kamycach

Sygnał alarmowy, plecak ewakuacyjny i schronienie. Trening w Wojkowicach

Hulajnoga elektryczna nie daje pierwszeństwa. Policja z Będzina przypomina zasady
Przydatne dane teleadresowe
- MPWiK Będzin - kontakt, godziny, awarie i e-BOK
- Parafia św. Katarzyny w Będzinie-Grodźcu - msze, kancelaria, sakramenty
- Wojkowickie Wody - kontakt, godziny, zgłaszanie awarii
- Urząd Gminy w Psarach - kontakt, godziny, wydziały i sprawy do załatwienia
- Środowiskowy Dom Samopomocy "Ostoja" w Czeladzi - wsparcie dla osób z zaburzeniami psychicznymi
- Miejska Biblioteka Publiczna w Sławkowie - kontakt, godziny, karta i e-booki
