Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Będzin

Mundurowi z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli 35-letniego kierowcę mercedesa. Pomimo ograniczenia prędkości do 70 km/h, mężczyzna miał "na liczniku" aż 154 km/h. Kierowca otrzymał mandat w wysokości 2500 zł. To efekt nowych przepisów i wyższych stawek mandatów.

Nowy rok przyniósł ze sobą spore zmiany związane w kwestii mandatów za najpoważniejsze drogowe wykroczenia. Surowe kary mają ograniczyć łamanie przepisów przez stwarzających największe zagrożenie piratów drogowych. Już drugiego dnia od wprowadzenia nowego taryfikatora będzińscy policjanci nałożyli mandat w wysokości 2500 złotych. W niedzielę 2.01.2022 roku około godziny 15.20 na drodze krajowej 91 w Siewierzu policjanci zauważyli kierującego, który znacząco przekraczał prędkość, stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie i innych uczestników drogi. 35-letni mężczyzna na ograniczeniu prędkości do 70 km/h rozwinął prędkość sięgającą 154 km/h. Brawurową jazdę kierowcy uwiecznił policyjny wideorejestrator. Miejmy nadzieję, że nałożona przez policjantów kara wpłynie na ostrożniejsze operowanie pedałem gazu przez mieszkańca Częstochowy.

Za popełnione wykroczenie mężczyzna otrzymał 10 punktów karnych oraz mandat w kwocie 2500 złotych. Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagę na drodze przypinając, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.