Egipskie, luksusowe kurorty

Egipt przystosowany jest do tego, aby zapewnić osobom przyjezdnym dobre warunki. Luksusowe kurorty wakacyjne są tutaj czymś normalnym. Chociaż poza nimi, ma się do czynienia z zupełnie innym życiem. Tak, Egipt jest krajem, który może zachwycać, jak również zadziwiać.

Gdzie warto się udać?

Egipt nie tylko ma bardzo wygodne hotele, różnego rodzaju baseny, chronione plaże. To także kraj, gdzie na turystów czeka wiele atrakcji. Co znajduje się na liście do zobaczenia? Oto kilka najważniejszych punktów:

  • Kair - stolica kraju, największe miasto, gdzie można znaleźć zbiór największej ilości zabytków egipskich w jednym miejscu,
  • piramidy - to z czego najbardziej słynny jest Egipt; piramidy w Gizie znajdują się na przedmieściach Kairu; niezwykły dowód wspaniałej technologii budowlanej, którą potrafili opanować ludzie nie mający dostępu do nowoczesnych wynalazków technologicznych,
  • Aleksandria - dawna stolica Egiptu, miasto nazywane Perłą Morza Śródziemnego; jedna z najlepszych propozycji dla osób, które kochają śródziemnomorski klimat; cudowne, grecko-rzymskie zabytki; czy można chcieć czegoś więcej, jeżeli ktoś chciałby poznać wspaniałości tego kraju,
  • nurkowanie w Morzu Czerwonym - nawet turyści, którzy nie przyjechali tu nurkować próbują swoich sił; często bez sprzętu specjalistycznego po to, aby móc się przekonać jak piękne są tutejsze rafy koralowe,
  • piramida Dżosera - znajdująca się w miejscowości Sakkara; jedna z wyróżniających się budowli, która swoją nazwę zyskała od imienia władcy, jaki został tutaj pochowany; jej wielkość już od dawna budzi zachwyt wśród przybywających turystów,
  • dolina Nilu.

To tylko kilka przykładów na to, co Egipt ma turystom do zaoferowania. W rzeczywistości tych atrakcji jest o wiele więcej, dlatego warto pomyśleć przynajmniej o kilku wyprawach do tego kraju.

Co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne?

Cena za ubezpieczenie turystyczne do Egiptu, na tygodniowy wypoczynek, nie jest wysoka dla jednej osoby. Na dobrą sprawę można zamknąć się już w kwocie ok. 50 zł. Wszystko tak naprawdę zależne jest od wariantów ochrony, jakie się wybierze. Wśród obowiązkowych elementów takiej polisy należy wymienić:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia - minimum 40 000 euro.
  • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków - w razie czego można liczyć na wypłatę odszkodowania, które może wspomóc proces leczenia lub rehabilitacji. W razie śmierci ubezpieczonego, towarzystwo wypłaci pieniądze osobom bliskim.
  • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej - na wypadek wyrządzenia krzywdy osobom trzecim, za nic nie będzie trzeba płacić z własnej kieszeni.
  • ubezpieczenie bagażu podróżnego - na wypadek zagubienia bagażu przez przewoźnika. Kwota takiego ubezpieczenia zależna jest od zawartości walizki, którą należy powiększyć o cenę wartościowych rzeczy, jakie zabiera się ze sobą w podróż.

Z tak przygotowanym ubezpieczeniem turystycznym można pomyśleć o tym, aby odwiedzić Egipt. Tam czeka na wszystkich upalne słońce, a także piękne wspomnienia jakie wszyscy na pewno przywiozą z wakacji.