Wazektomia - dobry lekarz w Krakowie

Antykoncepcja dla mężczyzn jest w ostatnich latach gorącym tematem. Ogólny konsensus jest taki, że mężczyźni czują się bardziej komfortowo i mają kontrolę, gdy mają dostęp do opcji kontroli urodzeń. Antykoncepcja to decyzja osobista, ale dane dotyczące wiodących metod antykoncepcji dla mężczyzn pokazują, że prezerwatywy są nadal najpopularniejszym wyborem.

Czym jest wazektomia?

Wazektomia jest najbardziej znaną, najefektywniejszą i całkowicie bezpieczną metodą męskiej antykoncepcji jaką można przeprowadzić w Szpital Dworska w Krakowie. Istnieje wiele skutecznych i bezpiecznych metod antykoncepcji dla mężczyzn. Mogą zapobiegać ciąży na różne sposoby, w tym za pomocą prezerwatyw dla mężczyzn, przyjmowania tabletek hormonalnych, wazektomii i podwiązania jajowodów. Niektóre metody działają w ten sam sposób zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, a niektóre metody działają lepiej niż inne w zapobieganiu przedostawaniu się niepłodnych plemników do komórki jajowej. W Polsce obserwuje się odrodzenie popularności wazektomii, głównie ze względu na łatwość jej przeprowadzenia oraz natychmiastowe efekty.

Wazektomia to zabieg chirurgiczny służący do ubezpłodnienia stałego mężczyzn, polegający na przecięciu lub zablokowaniu wszystkich rurek przenoszących plemniki z jąder. Oszacowano, że zabieg ten ma 99,5% skuteczność w zapobieganiu ciąży. Coraz więcej mężczyzn korzysta z tej metody, aby pozbyć stresu z ewentualną informacją o poczęciu dziecka. Ta metoda daje poczucie komfortu u osób, które chcą uprawiać stosunek bez leczenia hormonalnego i dodatkowych zabezpieczeń, jednocześnie oczekując, że stosunek będzie bezpieczny. Wskaźnik niepowodzeń jest znikomy, co sprawia, że wielu mężczyzn zastanawia się, dlaczego czekali na tę zmianę.

Jakie są korzyści z przeprowadzenia zabiegu?

Przede wszystkim można zdjąć z partnerki konieczność zażywania tabletek antykoncepcyjnych. Dodatkowo zabieg przynosi natychmiastowy efekt, a sam czas zabiegu to maksymalnie 30 minut. Jednocześnie zabieg nie obniża sprawności seksualnej i nie powoduję skutków ubocznych.