Spacer z Poszukiwaczami Skarbów Natury GZM: Start spod Wieży Ciśnień w Grodźcu
Już jutro mieszkańcy będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w wydarzeniu organizowanym z okazji Święta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Festiwal "Kierunek GZM" zaprasza na mikrowycieczki odkrywające fascynujące miejsca i oferujące niecodzienne doświadczenia. To doskonała okazja, aby poznać metropolię z innej perspektywy.

Spacer z Poszukiwaczami skarbów natury GZM

W tegorocznej edycji festiwalu na terenie naszego miasta zaplanowano spacer z Poszukiwaczami skarbów natury GZM. Uczestnicy zbiorą się pod Wieżą Ciśnień w Grodźcu, jedynym takim obiekcie w Polsce w całości nitowanym. Tam zostanie omówiona historia powstania i znaczenie tego unikatowego zabytku. To wyjątkowa okazja, aby dowiedzieć się więcej o lokalnych skarbach architektury i historii.

Po wykładzie, uczestnicy wezmą udział w serii warsztatów eksperckich. Tematyka zajęć obejmuje zagadnienia związane z wodą i jej energią, a także Bio-laboratorium, gdzie będzie można poznać "owady dla odważnych", roślinne fabryki tlenu oraz recykling design. Te warsztaty to doskonała okazja do pogłębienia wiedzy na temat ekologii i zrównoważonego rozwoju.

Wycieczka do Parku Rozkówka

Następnym punktem programu będzie spacer w kierunku Parku Rozkówka, który powstał na terenie dawnego wyrobiska piasku kopalni KWK Grodziec. Dziś park jest dużym kompleksem sportowo-rozrywkowym, idealnym miejscem na relaks i aktywne spędzenie czasu. Podczas przechadzki każdy uczestnik otrzyma karty pracy z mapą, zadaniami i ciekawostkami dotyczącymi mijanych miejsc.

W Parku Rozkówka na Poszukiwaczy skarbów natury czekać będzie ekologiczny park. Dla chętnych przygotowano również zajęcia jogi z muzyką na żywo, które odbędą się o godzinie 12:00 oraz 13:00. To wspaniała okazja, aby połączyć relaks z aktywnością fizyczną w otoczeniu przyrody.

Wspólne zakończenie wydarzenia

Wydarzenie zakończy się wspólnym ogniskiem, które będzie doskonałą okazją do integracji i wymiany wrażeń z całego dnia. To także świetny moment, aby nawiązać nowe znajomości i spędzić miło czas w gronie ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Godziny startu poszczególnych tur wycieczki to 11:00, 12:30, 14:00 oraz 15:30. Rezerwacja miejsc jest możliwa pod numerem telefonu 32 775-83-13 w godzinach pracy urzędu: poniedziałek 7:30-17:00, wtorek-czwartek 7:30-15:30, piątek 7:30-14:00. Każda tura może pomieścić maksymalnie 25 osób, dlatego warto zarezerwować miejsce jak najszybciej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. "Kierunek GZM" to doskonała okazja, aby odkryć na nowo miejsca, które mijamy na co dzień, oraz dowiedzieć się więcej o naszym regionie.


Na podstawie: Urząd Miejski