Zakończenie roku akademickiego 2023/2024 Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
W Teatrze Dormana odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2023/2024 Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W trakcie ceremonii, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie otrzymała serdeczne podziękowania od organizatorów oraz studentów za owocną współpracę.
  1. Zakończenie roku akademickiego BUTW 2023/2024 w Teatrze Dormana.
  2. Podziękowania dla Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.
  3. Warsztaty komputerowe i spotkania z literaturą dla studentów.
  4. Życzenia dla studentów-seniorów na wakacje.

Teatr Dormana gościł uroczystość zakończenia roku akademickiego Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W trakcie wydarzenia, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie została wyróżniona podziękowaniami od studentów oraz organizatorów.

Biblioteka regularnie organizuje różnorodne zajęcia dla seniorów. Studenci BUTW uczestniczą w warsztatach komputerowych odbywających się w Czytelni Głównej, a także w spotkaniach literackich zatytułowanych „Wokół książki”. To miejsce, gdzie mogą pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności, a jednocześnie cieszyć się towarzystwem innych osób.

Nie tylko literatura i technologia przyciągają studentów do biblioteki. W jej przestrzeniach odbywają się również zajęcia fitness oraz kursy tańca, które cieszą się dużą popularnością. Widok zadowolonych i uśmiechniętych twarzy uczestników jest najlepszym dowodem na to, jak ważną rolę pełni biblioteka w życiu lokalnej społeczności.

Na zakończenie roku akademickiego, organizatorzy życzyli studentom-seniorom miłego wypoczynku wakacyjnego, z nadzieją na ponowne spotkanie w październiku. „Do zobaczenia w październiku!” – te słowa były często powtarzane podczas ceremonii, podkreślając oczekiwanie na kolejny rok pełen ciekawych zajęć i wydarzeń.


Na podst. Biblioteka Publiczna w Będzinie