Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie poszukują mężczyzny, który oszukał 84-latka metodą „na policjanta”. Będzinianin przez fałszywego funkcjonariusza stracił łącznie blisko 30 tysięcy złotych. Osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub mogą pomóc w ustaleniu tożsamości sprawcy proszone są o kontakt z Policją.

Do zdarzenia doszło w dniu pod koniec marca 2023r. w Będzinie ulicy Kieleckiej. Ze wstępnych ustaleń kryminalnych wynika, iż sprawca nawiązał kontakt telefoniczny z pokrzywdzonym pod legendą rozmowy z funkcjonariuszem Policji. Podczas konwersacji oszust przedstawił fikcyjną historię spowodowania wypadku drogowego przez córkę 84-latka. Zgromadzone pieniądze oraz biżuteria przekazana fałszywemu policjantowi miała uchronić córkę przed odpowiedzialnością karną za spowodowany wypadek. W ogólnym rezultacie mieszkaniec Będzina stracił blisko 30 tysięcy złotych.

Przypominamy!

  1. Policja nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem!
  2. Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust!
  3. Nigdy nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku i nie udostępniaj nikomu swoich danych, numerów PIN i haseł!
  4. Po takiej rozmowie natychmiast poinformuj Policję.

Publikujemy sporządzony portret pamięciowy sprawcy. Osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub mogą pomóc w ustaleniu tożsamości sprawcy, proszone są o kontakt z Policją pod numerem telefonu 47 85-362-38, 47 85-362-55 lub pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..