Zakończyły się zmagania policjantów ruchu drogowego w XXXIII edycji konkursu "Policjant Roku Ruchu Drogowego". Do zawodów przystąpiło 33 mundurowych z jednostek terenowych garnizonu śląskiego, którzy rywalizowali w sześciu konkurencjach. Nasz policjant sierż.szt. Karol Bielesza zajął 5 miejsce.

Obecnie obchodzimy już 7 edycję Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Natomiast kilka dni wcześniej od 10 do 12 maja policjanci ruchu drogowego reprezentujący 33 jednostki Policji z garnizonu śląskiego rywalizowali w wojewódzkich eleminacjach "Policjanta Roku Ruchu Drogowego 2023". Konkurs ma na celu nie tylko wyłonienie najwszechstronniejszego funkcjonariusza ruchu drogowego, ale również przybliżenie społeczeństwu problematyki bezpieczeństwa i pracy policjantów pełniących na co dzień służbę na drogach. Trzydniowa rywalizacja była okazją do sprawdzenie swojej wiedzy i umiejętności, a także zdobycia nowych doświadczeń.

Uczestnicy zmierzyli się ze sobą w następujących konkurencjach:

  • jazda sprawnościowa motocyklem,
  • jazda sprawniościowa radiowozem,
  • kierowanie ruchem na skrzyżowaniu,
  • strzelanie z broni służbowej,
  • test ze znajomości przepisów ruchu drogowego,
  • test i egzamin praktyczny z udzielania pierwszej pomocy.

Najlepszym policjantem ruchu drogowego na śląsku okazał się młodszy aspirant Tomasz Mandes z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu,natomiast reprezentant naszej jednostki sierż.szt. Karol Bielesza zajął wysokie 5 miejsce.

Gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia w finale konkursu, który odbędzie się w dniach 12 – 16 czerwca 2023 roku w Kielcach.