Gdzie na sushi w Będzinie i okolicach?

Sushi to jedno z najpopularniejszych dań na całym świecie, wcale nas to nie dziwi. Sekret tego dania tkwi w prostocie, w jednej rolce z ryżem możemy znaleźć wiele smaków. Na Śląsku możemy znaleźć wiele ciekawych restauracji, które specjalizują się w kuchni japońskiej, przedstawimy wam te, które naszym zdaniem są warte uwagi.

Sakana Sushi & Sticks Katowice

Słynna japońska restauracja znajduje się w Katowicach przy ul.Gawronów 6. Lokal głównie słynie ze świetnych ryżowych rolek, ale nie jest to jedyna rzecz, która mogłaby skraść nasze podniebienia. Sakana Sushi & Sticks Katowice to przede wszystkim japońska kuchnia fusion w nowoczesnym wydaniu, poza sushi na słodko z węgorzem, możemy tutaj spróbować pikantnej fasolki Edamame, Sashimi, Yakitori z ośmiornicą albo bakłażanem. Zaś na deser możemy spróbować słynnego deseru Yuzu lub lodów o smaku zielonej herbaty.

Futago Sushi w Sosnowcu

To prawdopodobnie jedna z ciekawszych restauracji japońskich w Sosnowcu, znajdziemy ją tuż przy rynku, wnętrza urządzone są na styl japoński, możemy poczuć się, jakbyśmy właśnie wchodzili do knajpki w Tokio. To idealne miejsce na celebrację sushi, a co dokładnie możemy zjeść w Futago? W menu znajdziemy ogrom różnych rolek do wyboru: Hosomaki, Nigiri, California Rolls, łososia w tempurze i pierożki gyoza, ogrom pyszności może nas przytłoczyć, chyba lepiej od razu zamówić cały zestaw, a tych znajdziemy tam całkiem sporo.

Daito Sushi Czeladź

Jedno z lepszych miejsc z sushi w Czeladzi, co ciekawe, mają własną aplikację w Google Store, w której można zamówić jedzenie na wynos. Dla dzieci kucharze przyrządzają kurczaka w tempurze, a dla dorosłych znajdzie się kaczka w koszyku z tempury w sosie. Poza tym, w menu możemy znaleźć przeróżne zestawy sushi, kilka rodzajów ramenu i rolki z sezonowych warzyw i owoców, latem możecie spróbować rolki California Kiwi, która składa się z łososia, pak choi, serka philadelphia i togarashi, a jeśli nie przepadacie za smakiem kiwi, to znajdzie się sushi z borówkami.

Seto Sushi w Będzinie

W Będzinie w restauracji Seto Sushi aktualnie zjemy tylko sushi, ale jesienią do menu wracają słynne rameny: Green Curry Ramen, Spice Garlic Ramen czy Spicy Miso Ramen. Do tego czasu musimy się zadowolić ryżowymi daniami, w menu znajdziemy przeróżne rodzaje dań, jak i specjalne zestawy dla konkretnej liczby osób, to ułatwienie dla tych, którzy nie mają pojęcia ile sushi, byliby w stanie zjeść.

Fabryka Sushi w Dąbrowie Górniczej

Fabrykę znajdziemy przy ulicy Jana III Sobieskiego w Dąbrowie Górniczej, Restauracja produkuje dla nas ogromne ilości sushi, w rolki z mango, awokado czy glonami wakame, ale poza nimi możemy zjeść tutaj świeżo siekane wasabi czy zupę Tom Kha Gai. Dla osób, które ryb nie jedzą, znajdzie się wegetariański zestaw Futomaki z zieloną cebulką.

Japan Sun Sushi & Grill w Zabrzu i Rybniku

Pyszne ryżowe rolki w Japan Sun możecie zjeść w Rybniku przy rynku, albo w Zabrzu przy ul. Parku Hutniczego 1. Poza Sushi możecie zjeść tutaj Shabu Shabu ze wszystkimi możliwymi dodatkami, o czym tylko pomyślcie – prawdopodobnie możecie znaleźć to w tym daniu. W menu znajdziecie typowe Nigiri, Hosomaki, Futomaki i Uramaki, ale też rolki fusion, które łączą niebanalne smaki ze sobą, jak mango z łososiem albo kiwi z węgorzem.