Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Będzin

Popularne zabiegi kosmetyczne - co warto wiedzieć?

Cellulit jest dolegliwością która dotyka kobiety w różnym wieku, niezależnie od wagi oraz masy ciała. Może pojawić się on także u dwudziestoparolatki o szczupłej budowie ciała. Jest wynikiem nieodpowiedniej diety, braku dostatecznej ilości ruchu, zaburzeń przepływu krwi w tkance podskórnej. Może być też spowodowany zaburzeniami hormonalnymi oraz uwarunkowany czynnikami genetycznymi. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się tzw. skórki pomarańczowej, do których zalicza się także zabiegi kosmetyczne. W tym celu warto odwiedzić profesjonalne studio urody Warszawa, które dobierze odpowiedni rodzaj zabiegu. Do najbardziej popularnych metod na pozbycie się cellulitu zaliczyć należy: karboksyterapię, endermologię LPG oraz mezoterapię.

Mezoterapia igłowa

Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu wprost w docelowe miejsca określonych dawek substancji leczniczych. Nakłuć podczas jednego zabiegu wykonuje się od kilkudziesięciu do kilkuset. Technika ta została po raz pierwszy zastosowana już w latach 60 ubiegłego wieku przed doktora Michela Pistora i do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością. Mezoterapię igłową lub mikroigłową wykonuje się zarówno na twarzy a jej celem jest przyspieszenie regeneracji skóry, pozbycie się zmian trądzikowych, przebarwień oraz zmarszczek. Wykonywana w miejsca zmienione chorobowo skórką pomarańczową ma za zadanie poprawić mikrokrążenie, przyspieszyć metabolizm komórek tłuszczowych oraz komórek skóry. Zabieg stymuluje skórę do szybszej regeneracji, dzięki czemu stare komórki zostają wymienione nowymi. Odpowiedni preparat zahamuje tworzenie się wolnych rodników oraz prawidłowo odżywi skórę.Zabieg może być stosowany na każdym etapie zaawansowania cellulitu na każdym obszarze ciała a także w przypadku osób które borykają się ze skórą zwiotczałą, pozbawioną jędrności i sprężystości.

Karboksyterapia

Zadaniem karboksyterapii jest przyspieszenie procesów produkcji elastyny i kolagenu oraz zwiększenie ilości naczyń krwionośnych w skórze. Podczas zabiegu naczynia krwionośne rozszerzają się, a dzieje się to za sprawą wstrzykiwania niewielkich dawek dwutlenku węgla pod skórę który dociera wprost do docelowych tkanek organizmu. Co ważne, tkanka tłuszczowa jest silnie podatna na działanie dwutlenku węgla, który po podaniu zmienia się w kwas węglowy. To właśnie on rozbija komórki tłuszczowe czego skutkiem jest przyspieszenie zachodzących procesów metabolicznych i wydalanie niepotrzebnego, zbędnego tłuszczu. Karboksyterapia jest idealną alternatywą dla klasycznej liposukcji a jej działanie można śmiało porównać do drenażu limfatycznego. Jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, mało inwazyjnym a jednocześnie przynoszącym widoczne rezultaty w krótkim czasie.

Endermologia LPG

Prawdziwym remedium na cellulit jest zabieg endermologii LPG który posiada w swojej ofercie każde studio urody. Przeprowadza się go w specjalnej zabiegowej odzieży mającej na celu działanie ochronne i stymulujące. Cały zabieg jest bezbolesny i wykonuje się go za pomocą specjalnych głowic masujących które obracając się z określoną prędkością za pomocą podciśnienia masują wytworzone fałdy skórne. Każda konkretna fałda ugniatana i rolowana jest przez urządzenie w różnych kierunkach. Zabieg naturalnie stymuluje proces usuwania komórek tłuszczowych z organizmu i powinno się go wykonywać co 3-4 tygodnie najlepiej w 10 lub więcej seriach. Endermologia LPG daje znakomity efekt wyszczuplenia, ujędrnienia i wygładzenia skóry. Skutecznie modeluje sylwetkę oraz ułatwia pozbycie się nagromadzonej wody w organizmie.