Wszystkie dzieci to cud dla rodziców, dziadków i najbliższej rodziny. Podczas ostatniego tygodnia, można było zobaczyć na ich twarzy jeszcze więcej uśmiechu, gdyż obchodziły swoje święto, a i pogoda stała się bardziej przyjazna. Czasami jednak to za mało, dlatego trzeba zrobić coś więcej, aby dzieci stały się szczęśliwe.

Miniony tydzień był bardzo pracowity dla będzińskich policyjnych profilaktyków. Tegoroczne obchody dnia dziecka, z uwagi na obowiązujące obostrzenia miały skromniejszy charakter i odbyły się w mniejszym gronie. Dlatego też mundurowi postanowili podzielić swoje wizyty na kilka dni. Policjanci na terenie Będzina odwiedzili Szkołę Podstawową nr 6, Przedszkole Miejskie nr 15, czy I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika .W czasie wizyty policjanci wręczyli najmłodszym upominki w postaci edukacyjnych kolorowanek, maskotek oraz innych gadżetów poprawiających bezpieczeństwo. Odwiedziny mundurowych wywołały wśród dzieci wiele radości. Była to również idealna okazja, aby porozmawiać o bezpieczeństwie na zbliżające się wakacje oraz przekazać wiedzę w sprawie zmian przepisów ruchu drogowego.

Niestety nie wszystkie dzieci, mogą od razu cieszyć się z każdego dnia, niektóre potrzebują na to nieco więcej czasu. Dlatego też, aby uśmiech mógł zagościć na twarzy 11-miesięcznej Oliwki, chorej na rdzeniowy zanik mięśni policjantki z będzińskiej komendy pojawiły się na finałowej zbiórce odzieży. W weekend Przy Centrum Przesiadkowym w Siewierzu odbyła się tekstylna akcja, która miała na celu zebrać jak najwięcej ubrań. Następnie wszystkie te rzeczy trafiają do firmy, która płaci za każdy kilogram zebranej odzieży. Dzięki temu zebrano już ponad 7,5 miliona złotych i z nadzieją możemy patrzeć w przyszłość, wierząc, że już niedługo Oliwka będzie w pełni zdrowa.Policjantki oprócz dorzucenia kilku odzieżowych worków do wspólnego celu były razem z uczestnikami, by zapewnić bezpieczeństwo, odpowiedzieć na nurtujące pytania z zakresu tematyki policyjnej, jak i wspólnie móc cieszyć się możliwością pomagania innym. Zawsze jesteśmy dla Was.

  • Dziewczynka trzymająca w ręce worek z ubraniami przebrana w mundur policyjny, za dziewczynką znajduje się samochód.
  • Dwie policjantki znajdujące się z boku radiowozu policyjnego. Na kolanach jednej policjantki po lewej stronie siedzi mała dziewczynka przebrana w policyjny mundur.
  • Dwie policjantki znajdujące się przy plakacie z prawej i lewej stronie. Plakat przedstawia informacje odnośnie zbiórki pieniędzy na chorą Oliwkę. Plakat informuję, że zbierane są pieniądze na najdroższy lek świata i wziąć brakuje jeszcze 2,5 miliona złotych.
  • Ochotniczy strażacy pożarni w pomocy przy ładunku worków z ubraniami do ciężarówki.
  • Zdjęcie przedstawia dzieci, policjanta,  policyjną maskotę na terenie boiska.
  • Zdjęcie przedstawia dzieci, policjanta trzymającego dziewczynkę na rękach, maskotkę policyjną oraz wychowawczynię grupy na boisku szkolnym.