Szkolne święta w Sławkowie - koncerty, opowieści i kolędy w miejskich placówkach

Tuż przed świętami sale w szkołach w Sławkowie zapełniły się rodzinami, światłem lampek i śpiewem kolęd. W kilku placówkach odbyły się krótkie widowiska łączące tradycję z inscenizacją oraz fragmentami znanej opowieści. Wyraźnie było widać, że to nie tylko program artystyczny, lecz także próba wspólnego świętowania i wychowania przez kulturę.
- Poranek Wigilijny w Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Baranowskiego
- Wieczór Kolęd w Zespole Szkół im. Jana Pawła II - opowieść z elementami „Małego Księcia”
Poranek Wigilijny w Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Baranowskiego
W jednej z miejskich podstawówek zorganizowano tzw. „Poranek Wigilijny” - występy uczniów stworzyły kameralny, rodzinny nastrój. Na scenie pojawiły się kolędy i krótkie scenki, a chwile wzruszenia przeplatały się ze śmiechem dzieci. Organizatorzy podkreślali, że program miał także wymiar wychowawczy - przypominano o tradycji i wspólnych wartościach.
Wieczór Kolęd w Zespole Szkół im. Jana Pawła II - opowieść z elementami „Małego Księcia”
W Zespole Szkół im. Jana Pawła II odbył się wieczór kolęd, połączony ze świątecznym widowiskiem, w którym wykorzystano fragmenty „Małego Księcia”. Sceniczna forma pozwoliła połączyć muzykę i literaturę - młodzi wykonawcy śpiewali kolędy, a między nimi pojawiały się krótkie, teatralne odsłony znanej opowieści. Wydarzenie przyciągnęło rodziców i nauczycieli, tworząc atmosferę wspólnego przeżywania świąt.
“Misją sławkowskich placówek oświatowych jest nie tylko edukacja, ale także wychowanie do wartości i pielęgnowanie tradycji. Świąteczne programy artystyczne przygotowane przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Jana Baranowskiego oraz Zespół Szkół im. Jana Pawła II wprowadziły nas w wyjątkowy klimat Bożego Narodzenia – mówi burmistrz Sławkowa.”
- Rafał Adamczyk, burmistrz Sławkowa
W wypowiedzi burmistrza znalazło się też podziękowanie dla dyrektorów, nauczycieli, uczniów i rodziców za zaangażowanie i wspólne przeżywanie świątecznych chwil. Informacje o wydarzeniach przekazał Urząd Miasta Sławków.
Te szkolne spotkania to więcej niż program artystyczny - to przestrzeń, w której dzieci prezentują efekty pracy, a dorośli przypominają sobie proste gesty życzliwości. Dla mieszkańca oznacza to szansę na bliski kontakt z życiem szkoły, poznanie efektów pracy uczniów i możliwość udziału w kameralnych wydarzeniach kulturalnych organizowanych w mieście. Warto śledzić komunikaty szkół i miejskiego urzędu, by nie przegapić podobnych inicjatyw w przyszłości.
na podstawie: Urząd Miasta Sławków.
Ostatnie Artykuły

Blachy elektrotechniczne - jak wpływają na sprawność urządzeń?

Upał potrafi uderzyć znienacka. Te objawy mówią, że trzeba reagować

Grupa Zagłębie wraca do Będzina - wieczór o sztuce z muzealnych zbiorów

Wakacyjne festyny wracają do Będzina. Pierwszy przystanek w Grodźcu

Maturzyści mogą sięgnąć po 1600 zł miesięcznie. Czas kończy się 24 lipca

Szansa na nowe kwalifikacje. Rusza nabór do projektu dla dorosłych z regionu

Setki mikrowypraw wracają do GZM. Czeladź też ma swój program

W Siewierzu ruszają konsultacje projektu strategii miasta i gminy

Sławków świętował Noc Świętojańską. Park rozbłysnął ogniem i muzyką

MOK Sławków szykuje wakacje dla dzieci. Będą zajęcia, wycieczki i LEGO

Fałszywy zwrot składki. Oszuści liczą na pośpiech i nieuwagę

Najmłodsi czytelnicy dorzucili wzruszający prezent do 80-lecia biblioteki

Hiszpańskie praktyki i ważna lekcja zawodu w CKZiU w Będzinie

Włoskie klimaty w DPS Grodziec. Uczestnicy ruszyli w podróż do Italii
Przydatne dane teleadresowe
- Gminna Biblioteka Publiczna w Psarach - kontakt, filie, godziny, karta czytelnika
- Urząd Stanu Cywilnego w Bobrownikach - śluby, odpisy aktów, zmiana nazwiska
- Centralny Zakład Odwadniania Kopalń w Czeladzi - kontakt i zadania
- Stacja Pogotowia Ratunkowego w Czeladzi - adres i kontakt
- Urząd Stanu Cywilnego w Czeladzi - kontakt, dostępność i tłumacz języka migowego
- Zagłębiowski Szpital Kliniczny w Czeladzi - kontakt, oddziały, rejestracja
