Młodzicy i minisiatkarze zdobyli trzy medale w Dąbrowie Górniczej
Nasze miasto ma powody do dumy! Młodzi siatkarze z MKS-u zdobyli aż trzy medale na Mistrzostwach Województwa Śląskiego w Siatkówce Plażowej. Przed nimi teraz wielka szansa na ogólnopolskie sukcesy.
  1. Młodzicy zdobyli srebrny medal.
  2. Minisiatkarze U13 wywalczyli złoto i brąz.
  3. Awans do rozgrywek ogólnopolskich w Kołobrzegu.
  4. Para z kategorii U11 tuż za podium.

W Dąbrowie Górniczej młodzicy Borys Kałuża i Robert Kupiszewski zdobyli srebrny medal, co jest ogromnym sukcesem dla naszego klubu. Ich determinacja i zaangażowanie na piasku przyniosły im zasłużone miejsce na podium.

Jeszcze większe emocje towarzyszyły rozgrywkom minisiatkarzy w kategorii U13, gdzie Filip Syguła i Jakub Nowak wywalczyli złoty medal, a Jakub Parzych i Jakub Chudzik zdobyli brąz. Trenerzy Paweł Dorecki i Dariusz Syguła mogą być dumni ze swoich podopiecznych, którzy pokazali, że mają ogromny talent i potencjał.

Wszystkie trzy pary naszych siatkarzy awansowały do rozgrywek ogólnopolskich, które odbędą się na początku lipca w Kołobrzegu. To będzie kolejna okazja, aby pokazać swoje umiejętności na jeszcze większej scenie i powalczyć o kolejne medale.

Do Kołobrzegu pojedzie także para młodzików Eryk Nowakowski i Filip Palian, którzy zajęli czwarte miejsce. Choć nie stanęli na podium, ich wynik również daje powody do zadowolenia i nadzieję na przyszłe sukcesy.

W kategorii U11, prowadzeni przez Krzysztofa Jurczyka, Filip Hadrych i Grzegorz Chudzik uplasowali się na czwartej pozycji. Niestety, w tej kategorii do rozgrywek ogólnopolskich awansowały tylko trzy najlepsze pary, więc naszym młodym sportowcom zabrakło niewiele, aby dołączyć do swoich kolegów.

Jest to ogromne osiągnięcie, które świadczy o wysokim poziomie szkolenia w naszym klubie. Trzymamy kciuki za naszych młodych siatkarzy w nadchodzących rozgrywkach ogólnopolskich i życzymy im kolejnych sukcesów!


Na podst. Urząd Miejski