Publiczna biblioteka Będzin: Półkolonie miejskie – z wizytą wśród książek cz. 1 - 30 stycznia 2024r.
W Będzinie książki ożywają, a biblioteka zamienia się w plac zabaw! Poznajcie, jak miejscowe półkolonie przekształcają czytelników w młodych detektywów literatury i olimpijczyków umysłu.
  • Młodzi odkrywcy języka w Filii nr 7.
  • Olimpijski duch wśród regałów w Filii nr 3.
  • Inspirujące zajęcia edukacyjne dla dzieci z Będzina.

Magia literatury i olimpijskiego ducha spotkała się w murach będzińskich bibliotek, gdy grupy dzieci z różnych szkół odwiedziły miejsca pełne wiedzy i inspiracji. W Filii nr 7, znanej jako Zamkowe, młodzi miłośnicy książek z Szkoły Podstawowej nr 2 stawili czoła wyzwaniom językowym, przemieniając każde zdanie w detektywistyczną zagadkę.

W Filii nr 3, która ma swą siedzibę nieopodal dworca, zimowe półkolonie wzięły pod lupę olimpijskie idee. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Armii Krajowej oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Będzinie, za sprawą zajęć "Olimpizm w bibliotece", mogły poczuć się jak prawdziwi sportowcy ducha. Wszystko to w roku uznawanym przez Sejm RP za Rok Polskich Olimpijczyków.

Cieszymy się, że mogliśmy połączyć edukację z dobrą zabawą i przyczynić się do rozbudzenia pasji czytelniczych oraz sportowych wśród najmłodszych. Mamy nadzieję, że te spotkania będą zaczątkiem wielu inspirujących podróży w świat literatury i wartości olimpijskich.


Opierając się na: Publiczna biblioteka Będzin