Czy Rakowowi uda się zastąpić Papszuna?

O tym, że Marek Papszun po 7 wspaniałych latach opuścił klub Raków Częstochowa wie już chyba każdy, kto choćby trochę interesuje się sportem i piłką nożną. Czy drużyna poradzi sobie bez tak dobrego trenera? Wiemy już, że ma go zastąpić Dawid Szwarga. Co dalej z Częstochową? Prognozujemy!

Odejście Papszuna było niespodziewane

Media oraz sami piłkarze Rakowa zostali poinformowani o odejściu trenera w środę, 19 kwietnia 2023 roku. Decyzja głównego szkoleniowca była dla wszystkich wielkim zaskoczeniem. Marek Papszun powiedział, że jego odejście wiąże się ze sprawami rodzinnymi i motywował ją chęcią poświęcenia większej ilości czasu swoim bliskim. Rozstanie z klubem odbyło się w zgodzie i z szacunkiem. Były trener wyraził nadzieję, że klub pozostaje w dobrych rękach, gdyż jego właściciel – Świerczewski zostaje z drużyną.

Sportowy news: Szwarga nowym trenerem Rakowa

32-letni Dawid Szwarga został mianowany na trenera częstochowskiej drużyny. Właściciel klubu podpisał z nim umowę terminową na 2 lata z opcją przedłużenia na kolejne. Informacja o tym kto zajmie fotel głównego szkoleniowca zespołu miała zostać przekazana dopiero w przyszłym tygodniu, ale sam Świerczewski przyśpieszył poinformowanie o swoim wyborze opinii publicznej. Powiedział, że po wygranych meczach jego drużyna czuje się pewniej w walce o mistrzostwo Polski…

Duże ambicje Rakowa – czy to dzięki świetnemu prowadzeniu Papszuna?

Niewątpliwie trener Marek Papszun postawił wysoko poprzeczkę. Częstochowski klub przeszedł z nim bardzo wiele, a w ostatnim czasie kibice Rakowa mogli być naprawdę dumni z drużyny. Zwłaszcza wyniki dwóch ostatnich sezonów były dla Częstochowy szczególnie dobre. Dwa wicemistrzostwa Polski, dwa Puchary Polski i Superpuchar – to wszystko osiągnął Raków za czasów trenera Marka Papszuna. Powodzenie w sporcie zależy od wielu czynników, ale bardzo ważne są dobrze prowadzone treningi oraz autorytet trenera.

Przeczytaj także: Czy Częstochowa doczeka się mistrzostwa?

Co dalej z Rakowem? Czy uda się walka o mistrzostwo?

Z wypowiedzi właściciela klubu, Świerczewskiego, wynika, iż ma wielkie plany wobec swojej drużyny i wcale nie zamierza spocząć na laurach. To dobrze dla wszystkich, którzy kibicują częstochowianom, gdyż takie podejście może przyczynić się do sukcesu. Fala dobrej passy, która towarzyszyła Rakowowi w czasie, gdy trenerem był Marek Papszun może ulec przedłużeniu, ale potrzeba tutaj dobrego prowadzenia i współpracy szkoleniowca z zawodnikami. Jak potoczy się przyszłość częstochowskiego klubu?

Opinie pesymistów i optymistów: Raków w natarciu?

Obecnie jest wiele spekulacji dotyczących przyszłości Rakowa. W mediach jest głośno o częstochowskiej drużynie oraz jej sukcesach w ostatnim czasie z powodu odejścia ważnego, doświadczonego trenera. Pesymiści uważają, że drużyna spadnie w rankingach do I lub II ligi. Nie wszyscy jednak myślą w tak ciemnych barwach, ponieważ nie brakuje też opinii, że Częstochowa ma szanse na dalsze sukcesy. Wiele tutaj zależy od nowego trenera i dalszej pracy zawodników. Zmiany trenerów zdarzają się nawet w najlepszych klubach, a to czy drużyna będzie miała dalej powodzenie zależy od wielu czynników.