Będzińscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na trasie S1 w kierunku Dąbrowy Górniczej. W wyniku zdarzenia kierujący iveco oraz pasażer zginęli na miejscu. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze oraz zachowania czujności podczas jazdy.

Wczoraj przed godziną 10.00 oficer dyżurny z będzińskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w Mierzęcicach na trasie S1 w kierunku Dąbrowy Górniczej . Na miejsce skierowano policjantów drogówki, którzy potwierdzili zgłoszenie. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, iż na prawym pasie jezdni strażacy neutralizowali plamę oleju, która znajdowała się na drodze. W pewnym momencie w tył oznakowanego wózu strażackiego uderzył kierujący pojazdem iveco. Będący na miejscu strażacy od razu podjęli czynności ratunkowe. Na miejscu skierowany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety w wyniku zdarzenia 23-letni kierujący i o rok starszy od niego pasażer zginęli na miejscu. Policjanci na miejscu zdarzenia wykonali niezbędne czynności pod nadzorem Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Będzinie oraz z udziałem biegłego z zakresu ruchu drogowego. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.

Policjanci apelują do kierowców i pozostałych użytkowników dróg o szczególną ostrożność podczas jazdy. Nadmierna prędkość, roztargnienie na drodze, a także lekkomyślność uczestników ruchu drogowego to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Zwolnijmy, zachowajmy maksimum ostrożności, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.