Rejs w poszukiwaniu wielorybów

Rejs w poszukiwaniu wielorybów to jedne z najbardziej widowiskowych atrakcji, jakie oferuje egzotyczna Teneryfa. To dzięki ciepłym wodom, jakie otaczają Wyspy Kanaryjskie, wiele ze ssaków morskich znalazło tutaj swój dom. Jednymi z nich są walenie, grindwale krótkopłetwe i delfiny butlonose, które zamieszkują głównie południowo-zachodnie wybrzeże wyspy. Sprawiło to, że Teneryfa stała się najważniejszym miejscem w Europie pod względem ilości osób przybywających, by obserwować te stworzenia. Są to też jedne z największych siedlisk tych zwierząt na świecie. Korzystając z rejsu firmy AtrakcyjnaTeneryfa.pl, dostajecie gwarancję na spotkanie przynajmniej jednego z gatunków ssaków bądź zwrot pieniędzy.

Rejsy na wieloryby odbywają się codziennie w godzinach porannych oraz popołudniowych, a do wyboru macie wiele jednostek pływających, takich jak jachty, katamarany czy łodzie pirackie. Do wyboru do koloru. Podczas 3 lub 4,5-godzinnej wyprawy po wodach kanaryjskich przeżyjecie niesamowitą przygodę. Ciekawostką jest, że każdego ranka plantacje rybne przyciągają do siebie zgłodniałe delfiny i wtedy też jest największe prawdopodobieństwo ich zobaczenia. To jedno z nielicznych miejsc na świecie gdzie można zaobserwować te ssaki tak blisko linii brzegowej. Wieloryby z reguły są mniej płochliwe i przy zachowaniu odpowiedniej ciszy na pokładzie często podpływają do nas bardzo blisko. Przy okazji taki rejs pozwala cieszyć się przepięknym widokiem wyspy z innej perspektywy i ukazuje jeszcze lepiej ogrom i magię klifów Los Gigantes czy kurortów w Costa Adeje. Podsumowaniem wyprawy będzie kąpiel w oceanie, by całokształt przygody został w pamięci na zawsze.

Załoga zadba o bezpieczeństwo nasze, jak i naszych wodnych przyjaciół i dopilnuje, żeby nam niczego nie brakowało. Na takiej wycieczce zawsze są dostępne przekąski w postaci kanapek lub klasycznego hiszpańskiego dania "paella" oraz napoje. Zazwyczaj na pokładzie dostępny jest też odpowiedni sprzęt, by bez obaw móc skakać do krystalicznych wód oceanu, które tak pokochały walenie i delfiny.