Maskownica karnisza

Zgodnie z nazwą, maskownica karnisza to inaczej listwa mająca na celu ukryć, zdjąć z pierwszego planu nieestetycznie wyglądający karnisz bądź szynę karniszową. Wykańczając mieszkanie lub chcąc je trochę odświeżyć, warto zastanowić się nad tym nowoczesnym rozwiązaniem. Niemodny karnisz można bez problemu zasłonić czymś co nada wnętrzu ponadczasowego charakteru i eleganckiego stylu. Popularne obecnie osłony karnisza są uniwersalnym elementem sztukaterii, który sprawdzi się we wnętrzach urządzonych klasycznie jak i bardziej nowocześnie.

Dostępne w wielu różnych wzorach i kształtach, maskownice karnisza znajdą fanów nawet wśród tych, którzy do tej pory nie mieli pojęcia o ich istnieniu. Zamiast starego karnisza, ciekawie wyprofilowane i starannie wykonane elementy, spod których wychodzą firany, będą efektownie prezentować się nad oknem w salonie czy jadalni.

Osłona karnisza jest skonstruowana tak aby w łatwy sposób można było połączyć ją z listwą LED. Delikatne a zarazem energooszczędne oświetlenie, w zestawie z maskownicą karnisza, nada sypialni szczyptę intymności i zjawiskowego charakteru. Plusem będzie też możliwość pomalowania go na dowolny kolor, tak aby idealnie wkomponował się w aranżację wnętrza.

Listwy osłaniające karnisz, w zależności od oczekiwanych potrzeb, mogą być wykonane ze wysokiej jakości styropianu, płyty gipsowo - kartonowej i poliuretanu. Każdy z tych materiałów charakteryzuje się wysokim współczynnikiem odporności na uszkodzenia mechaniczne i niedużą wagą poszczególnych elementów. Maskownice karnisza wykonane z poliuretanu oraz płyty gipsowo - kartonowej dodatkowo w mniejszym stopniu wchłaniają wilgoć. Dzięki tej właściwości można bez obaw zamontować je w pomieszczeniach o dużym współczynniku wilgotności powietrza. Będzie to np. kuchnia.

Bez większych kłopotów można sobie poradzić z montażem listwy samemu w domu. Posiłkując się jedynie instrukcja dołaczoną do zakupu i odrobiną chęci, połączenie lekkich elementów nie zajmie dużo czasu.