Policja Będzin: Zdobyli rowerowe certyfikaty pod okiem mundurowych
Wczoraj w Będzińskim Miasteczku Ruchu Drogowego na osiedlu Syberka dzieci z miejskich szkół przystąpili do egzaminu na kartę rowerową pod okiem policjantów. Ponad 500 dzieci zjawiło się na starcie, by móc porozmawiać z mundurowymi i zaprezentować swoje umiejętności. Po udanych przejazdach i wcześniejszym zaliczeniu egzaminu teoretycznego na uczestników czekały certyfikaty potwierdzające ich rowerowe możliwości.
W centrum Będzina przy osiedlu Syberka funkcjonuje Miasteczko Ruchu Drogowego. To tutaj dzieci i młodzież zdobywają swoje pierwsze uprawnienia do jazdy po drogach-kartę rowerową i motorowerowa. Wczoraj w godzinach porannych w miasteczku swoje umiejętności sprawdzało ponad 500 dzieci ze szkół z terenu Będzina. Wcześniej wiedzę teoretyczną z zakresu ruchu drogowego sprawdzano w poszczególnych szkołach, kolejnym etapem był egzamin praktyczny zdawany pod bacznym okiem policjantów z będzińskiej drogówki. Większość z dzieci drogowy sprawdzian zaliczyło z wynikiem pozytywnym i już podczas tegorocznych wakacji mogą ruszyć na rowerowe ścieżki. Wszystkim, którzy zdali egzamin, Wiceprezydent Miasta Będzina Pani Aneta Witkowska-Złocka wraz z policjantami wręczyła pamiątkowe certyfikaty, potwierdzające umiejętności praktyczne i teoretyczne młodych uczestników ruchu drogowego. Życzymy bezpiecznej podróży, pokonując kolejne kilometry.
Jednocześnie przypominamy o najważniejszych zasadach, dotyczących przygotowania roweru do bezpiecznej jazdy. Prawidłowo wyposażony rower powinien mieć: z przodu światło barwy białej, z tyłu czerwone światło odblaskowe; co najmniej jeden skutecznie działający hamulec oraz sygnał dźwiękowy. Dobrze jest również stosować elementy odblaskowe-mogą być na stałe przymocowane do roweru lub umieszczane na odzieży rowerzystów. Odblaski powodują, że rowerzyści są widoczni, przez co, oczywiście bardziej bezpieczni.
Policjanci apelują : rowerzysta znający i przestrzegający przepisy, wyrażający szacunek do innych uczestników ruchu, widoczny, na sprawnym i prawidłowo wyposażonym rowerze - to bezpieczny uczestnik ruchu drogowego!
Komenda Powiatowa Policji w Będzinie, bedzin.slaska.policja.gov.pl/ka1/informacje/wiadomosci/338575,Zdobyli-rowerowe-certyfikaty-pod-okiem-mundurowych.html
Ostatnie Artykuły

Trzy dni święta w Siewierzu. Zamek, muzyka i jubileusz 750-lecia

Rodzice spotkają się przed letnimi półkoloniami w Czeladzi

Ekodoradca przyjmie w Wojkowicach. Pomoże przy wnioskach i dotacjach

W Czeladzi tydzień pełen wydarzeń i wielki finał na Grabku

Będzin stawia na rękodzieło - jarmark wraca do parku przy pałacu

Czerwiec 1989 w Zagłębiu - wybory, które zmieniły bieg historii

Polscy archeolodzy ruszają w świat - wykład w Muzeum Zagłębia

Dąbrowa świętowała 10 lat Grupy Plastycznej - sztuka, poezja i wzruszenia

Na stacji w Sączowie zatrzymali kierowcę z 2 promilami i trzema zakazami

Praca marzeń i szybkie pieniądze - tak zaczyna się koszmar handlu ludźmi

Przedszkolaki z Elfi i Bursztynek zaśpiewały dla rodziców. Kolejne Kulturalne Podwórko rozgrzało sławkowskie serca

Raport o stanie Sławkowa. Rekordowe inwestycje i spadające długi w 2025 roku

Kaski obowiązkowe dla dzieci na rowerach i hulajnogach. Rodzice zapłacą mandat do 100 zł

Deszcz przegnał dzieci do MOK-u. Tak Sławków rozpoczął tegoroczną “Dolinę Wydarzeń
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Jana Chrzciciela w Będzinie - kontakt, msze, kancelaria
- Zagłębiowski Szpital Kliniczny w Będzinie - kontakt, oddziały, rejestracja
- Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Mierzęcicach - katalog, filie, karta czytelnika
- Biblioteka w Mierzęcicach - filie, godziny i karta biblioteczna
- Miejski Zarząd Budynków Komunalnych w Sławkowie - kontakt, awarie, e-BOK
- Elektrownia Łagisza w Będzinie - kontakt, adres, bezpieczeństwo
