Projektory, czyli rozwiązanie, które może konkurować z telewizorami

Już od dość długiego czasu zauważalne jest, że niektóre sprzęty elektroniczne rozwijają się w naprawdę szybkim tempie. Ma na to wpływ obecnie obowiązująca era, w której po prostu doświadczamy bardzo prężnego rozwoju technologicznego na wielu polach, a doskonale widać to chociażby na przykładzie nowoczesnych smartfonów, które z roku na rok prezentują coraz to lepsze osiągi i posiadają coraz więcej innowacyjnych funkcji. Nie omija to jednak szerokiej grupy innych urządzeń, które równie bardzo czerpią pełnymi garściami z tego co dają nam kolejne odkrycia zespołów technologów pracujących nad usprawnieniami urządzeń dających nam zarówno rozrywkę, jak i usprawniających nasze życie codzienne.

Można z pełnym przekonaniem przyznać, że projektory to urządzenia, które już w małym stopniu przypominają te, które towarzyszyły nam dziesiątki lat temu, czy to w kinach, czy też w innych miejscach gdzie odbywały się tzw. projekcje. Dziś, w porównaniu do tych modeli z przeszłości mamy do czynienia z naprawdę funkcjonalnymi sprzętami, które mogą sprawdzić się w naszych domowych warunkach, jednak czy jest to już ten poziom, który pozwala na konkurowanie im z obecnymi w naszym życiu od wielu lat telewizorami? Rozważyliśmy najważniejsze kwestie na ten temat.

Nasze domowe centrum rozrywki – projektor czy jednak telewizor?

I oto pojawia się przed nami pytanie, które zadają sobie tysiące osób, które stoją przed wyborem urządzenia, które znajdzie się w centralnym miejscu ich salonu. Projektor, czy telewizor? Wybór tak naprawdę wcale nie jest ani łatwy, ani oczywisty.

Chociaż telewizory rozwijają się pod względem technologicznym w naprawdę szybkim tempie, oferują coraz to większe ekrany, technologie matryc, a także wprowadzają jeszcze więcej funkcji podnoszących poziom komfortu użytkowania, projektory multimedialne nie pozostają jednak w tyle, a ze względu na są specyfikę to właśnie one okazują się być często tym ostatecznym wyborem.

Wystarczy sobie wyobrazić tylko fakt, kiedy to we własnym domu mamy coś w stylu sali kinowej, a to może zadziałać na wyobraźnię. Tak właśnie może być, ponieważ już nawet średniej klasy telewizor może zaoferować nam ponad stu calowy obraz, co w przypadku telewizorów jest nie standardem. Przeciętnie, najczęściej wybieranymi telewizorami są te, których ekran ma około 50-55 cali i są to te modele, które przejawiają najlepszy stosunek ceny do możliwości pod tym względem. W przypadku projektorów jak łatwo dostrzec, można cieszyć się znacznie większym obrazem, a co tym idzie znacznie lepszymi doznaniami. Wszystko to podsyca dodatkowo fakt, że cena takich urządzeń wcale nie przewyższa telewizorów, a wręcz przeciwnie – często jest nawet niższa.

Mobilność i ogólna funkcjonalność projektorów oraz telewizorów – czyli najbardziej zauważalne dysproporcje

Chyba nikt sobie nie wyobraża tego, aby miał przy większości użycia swojego telewizora przenosić go z miejsca na miejsce. Duża matryca waga i dość specyficzny kształt sprawia, że transport ich jest dość nieporęczny nawet w dwie osoby, a te powyżej 50 calowe sprawiają nawet problem w przewożeniu samochodem, ponieważ dość ciężko jest je zapakować do bagażnika. Co w przypadku telewizorów jest sporą wagą i ograniczeniem, przy projektorach okazuje się być wręcz zaletą.

Jeśli zależy nam na tym, aby móc korzystać z możliwości takich jak oglądanie filmów, seriali i nie tylko na ogromnym ekranie prawie wszędzie, wówczas projektor okazuje się być chyba najlepszym rozwiązaniem. Bierze się to z faktu, że rzutniki można po prostu w bardzo łatwy sposób przenosić z miejsca na miejsce. Tym samym, możemy zapakować taki projektor do dedykowanej walizki i rozłożyć oraz podpiąć wszędzie tam, gdzie tylko mamy dostęp do prądu oraz białej i w miarę gładkiej ściany. Oczywiście znacznie lepiej jest mieć specjalny ekran projekcyjny na statywie. Marzy się nam zorganizowanie kina plenerowego we własnym ogrodzie? Nie ma problemu. Chcemy zaprezentować współpracownikom nasz plan lub zdać raport w atrakcyjny i obrazowy sposób? Projektor doskonale sprawdza się w biurowych i biznesowych warunkach, dlatego z pewnością będzie to idealne rozwiązanie.