W czym pomoże Tobie radca prawny? Radcy prawni na Śląsku, Katowicach – przykłady

Prawo otacza nas każdego dnia. Niezależnie, czy jesteśmy osobami prywatnymi, czy przedsiębiorcami, często musimy zmagać się z różnego rodzaju przepisami, które mogą utrudnić nam życie. Zarówno prowadząc firmę, jak i codzienne życie na Śląsku, możesz czasem potrzebować porady odpowiedniej kancelarii.

W czym może pomóc radca prawny?

Radca prawny to ekspert, który rozwiązuje nawet najtrudniejsze problemy. Kancelarie, zatrudniające prawników specjalizują się w bardzo różnym zakresie działań, od prawa podatkowego, po budowlane i administracyjne, prawo rodzinne czy też prawo przedsiębiorstw. Istnieją oczywiście kancelarie, które udzielają porad w zakresie różnego rodzaju specjalności.

Odpowiedniego prawnika możesz znaleźć na terenie całego kraju. Wiele kancelarii prawnych znajduje się na Śląsku, radca prawny w Katowicach to m.in. Kancelaria KRS. Opowiemy o niej poniżej, przedstawiamy też listę innych kancelarii, w których pomoc mogą uzyskać zarówno osoby prywatne, jak i spółki i przedsiębiorstwa.

Gdzie znajdziesz radcę prawnego na Śląsku?

Jak już zostało wspomniane, Śląsk i jego stolica, Katowice, słyną z wielu profesjonalnych kancelarii prawnych, które pomagają klientom w różnym zakresie. Możesz tutaj znaleźć takie kancelarie i radców prawnych, jak:

  • Kancelaria KRS – wspomniana już w pierwszym akapicie kancelaria, w której pracują profesjonalni prawnicy i adwokaci. Załoga ma doświadczenie w pracy z różnymi podmiotami, szczególnie nakierowana jest natomiast na obsługę prawną firm różnej wielkości. Kancelaria specjalizuje się zarówno w obsłudze umów czy doradztwie podatkowym, jak i przejęciach, fuzjach, czy ogłaszaniu upadłości gospodarczej. Firma działa w Katowicach.
  • Kancelaria Adwokacka Adwokat Damian Dobosz – to adwokat, który swoją siedzibę ma w Częstochowie. Zajmuje się zarówno obsługą prawną firm, jak i prawem karnym i rodzinnym. W zakresie jego działań mieści się także prawo pracy, sprawy gospodarcze, oraz sprawy o odszkodowania czy zadośćuczynienia.
  • Kancelaria Prawna IURISCO – to jedna z najbardziej znanych kancelarii prawnych w Katowicach, która działa na rynku od 2013 roku. Firma ma filie w różnych miejscach Polski, dodatkowo współpracuje z adwokatami i radcami prawnymi z całego kraju. Kancelaria zajmuje się prawem w wielu aspektach – oferuje porady w zakresie pisania wniosków, prawa budowlanego, cywilnego gospodarczego, Prawa Pracy, czy też dochodzenia wierzytelności.

Jak wybrać dobrą kancelarię prawną na Śląsku?

Jeśli szukasz odpowiedniego prawnika na Śląsku, warto w pierwszej kolejności zadać sobie pytanie, w jakim temacie potrzebujesz pomocy. Jeśli kancelaria jest duża, i oferuje swoje usługi w wielu dziedzinach prawa, możliwe, że znajdziesz tam odpowiednich specjalistów, jednak jeśli firma jest niewielka, warto szukać takiej, która ma nieco węższą specjalizację. Każda kancelaria wypisany na swojej stronie powinna mieć zakres zainteresowań – właśnie tym należy się kierować, wybierając odpowiednią kancelarię prawną na Śląsku.