Zabiegi liftingujące twarzy – czy personel salonu powinien nosić maski z filtrem FFP3?

Prowadzisz swój salon kosmetyczny i chcesz, by Twoi pracownicy byli odpowiednio przygotowani do pracy? Nie wiesz, czy w czasie zabiegów na lifting twarzy przydadzą im się maseczki z filtrami FFP3? Możliwe, że nasz tekst pomoże Ci rozwiać wątpliwości, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Maski z filtrem FFP3 – jakie to?

Na początek warto ustalić, o jakich dokładnie maseczkach mowa. Co skrywa się pod pojęciem maska z filtrem ffp3? To najprościej mówiąc produkt ochrony osobistej, który został opracowany tak, by skutecznie zatrzymywać wirusy, szkodliwe substancje, czy zanieczyszczenia. Aby nie przeniknęły do naszego organizmu, wystarczy założyć maskę na nos i usta. Co ciekawe, jest to produkt, który nie powoduje żadnych negatywnych efektów. Nie musimy obawiać się trudności z oddychaniem, ani też parowania okularów, bo tego typu problemy przy maskach FFP3 się nie pojawiają.

Maski z filtrem FFP3 – czy należy je stosować przy zabiegach liftingujących?

Jeszcze jakiś czas temu wszyscy jednogłośnie byśmy stwierdzili, że najważniejsze jest, by urządzenie do liftingu twarzy była najlepsze. Jednak sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju sprawiła, że maseczki ochronne są zalecane w miejscu pracy. Dlatego każdy pracodawca powinien nałożyć na swoich pracowników obowiązek ich noszenia. Dodatkowo jeśli chcemy, by każdy poczuł się bezpiecznie, to warto zainwestować w jakościowe maseczki ochronne, a do takich możemy zaliczyć właśnie te z filtrem FFP3. W takim razie warto po nie sięgnąć, bo to wyjdzie na korzyść nie tylko personelowi, ale również klientom.