Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Będzin

Jak dieta pudełkowa może wpłynąc na co dzienną jakość życia?

Zdrowa żywność szturmem opanowała świat zajmując sklepowe półki oraz przestrzeń medialną. Wszędzie, w social mediach, w telewizji czy w czasopismach mówi się o zbawiennym wpływanie zdrowego trybu życia na jego długość oraz jakość w myśl maksymy „jesteś tym co jesz”. Jednak czego tak naprawdę trzeba by taki tryb życia osiągnąć, czy nie jest to dla wielu zbyt kosztowna przesiadka na innego konia i to na dodatek w biegu?

Jak zacząć zdrowo się odżywiać?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, które zaczęło zgłębiać ten temat. Nie każdy przecież specem do tego zagadnienia. Aby rozpocząć swoją przygodę ze zdrowym odżywianiem należy na samym początku określić swój cel żywieniowy. Dla jednych będzie to redukcja tkanki tłuszczowej a dla innych będzie to już coś zupełnie odwrotnego czyli budowa tkanki mięśniowej. Dla innego grona chętnych będzie to po prostu utrzymanie status quo czyli podtrzymanie obecnego stanu. Zawsze jednak znajdzie się coś do poprawienia. Do osiągnięcia takich celów potrzeba jest silna wola oraz samodyscyplina. Niestety obie dość trudno zachować. Przede wszystkim jeżeli nadchodzi czas świąt, wesel czy urodzin. W tedy każdy lubi sobie pofolgować. Nie ma w tym nic złego, należy po prostu pamiętać o umiarze oraz o bilansie kalorycznym, który trzeba zachować. Pomóc w tym może dieta pudełkowa, która pomaga zachować porządek. Dzięki takiemu rozwiązaniu można liczyć na dostawę pod drzwi przygotowanych posiłków z odliczoną, dzienną liczbą kalorii jak i mikroskładników. Bardzo ważny w zależności od diety będzie również bilans między białkami, węglowodanami i cukrami. Również składniki takie jak potas, magnez, cynk będą mieć rolę w prawidłowej gospodarce hormonalnej organizmu, tutaj ukłon tłuszczy często całkowicie usuwanych z diety początkujących, jest to błąd. Wbrew pozorom tłuszcze nie powodują tycia, robią to węglowodany. Tłuszcze biorą udział w gospodarce hormonalnej organizmu. Za przykład służy tu witamina D, która jest potocznie nazywana witaminą. W rzeczywistości jest to hormon odpowiadający za wchłanianie wapnia, odporność oraz regenerację DNA. Istotne jest to, że hormon ten rozpuszcza się w naszej diecie właśnie w tłuszczach. Nic zatem dziwnego, że wiele osób decyduje się na przejście na dietę ketogeniczną. Polega ona na zastąpieniu węglowodanów właśnie tłuszczami. Po przez ketony pozyskane z tłuszczy organizm potrafi chudnąć i mimo że dieta ta wydaje się niektórym bardzo tłusta to przynosi niespodziewane rezultaty. Dieta keto nie oznacza tutaj jedynie spożywania produktów mięsnych, osoby skupiające się na produktach roślinnych czy odzwierzęcych również znajdą tu spore pole manewru.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą FitApetit: https://www.fitapetit.com.pl/catering-dietetyczny-bedzin

Jaką dietę wybrać dla siebie?

Jest wiele rodzajów diet, niektóre okazały się po drodze ślepym zaułkiem tak jak dieta Dunkana. Dlatego warto zamiast skupiać się na Internetowych trendach powierzyć los swojej diety i zdrowia w ręce specjalistów. Catering dietetyczny przecież możliwość doboru diety do indywidualnych preferencji. Warto zauważyć, że do wyboru są tutaj takie diety jak wspomniane keto, dieta wegetariańska, wegańska, dieta opracowana pod sportowców, którzy potrzebują wysokiej jakości białek i większej kaloryczności oraz zawartości magnezu czy potasu oraz wiele innych. Dla każdego znajdzie się odpowiednia forma zaspokojenia indywidualnych potrzeb. Wybór diety jest częściowo również wynikiem przekonań. Jeśli komuś na sercu leży dobro zwierząt z pewnością skorzysta z diety roślinnej, która wymaga wielu pomysłów, improwizacji i nakładu pracy tak by zaspokoić wymagania kaloryczne organizmu. Dieta w pudełku rozwiązuje ten problem i sprawia, że nie trzeba tym się martwić.