Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Będzin

Będzińscy kryminalni zatrzymali 3 mężczyzn związanych z rozbojem i pobiciem dwóch osób. Mężczyźni najpierw dokonali rozboju na 21-latku z Będzina, by tego samego dnia dotkliwie pobić 72-letniego mężczyznę. Podejrzanym grozi nawet do 12 lat więzienia.

Policjanci z Będzina zatrzymali 3 mężczyzn, którzy w jednym dniu dokonali rozboju na 21-latku, a następnie zabrali mu saszetkę z dokumentami oraz kartą bankomatową. Agresywni nastolatkowie tego samego wieczoru za cel obrali sobie również 72-letniego mężczyznę. Cała sytuacja rozpoczęła się w jednym z autobusów na terenie miasta Będzin w godzinach wieczornych. Dwóch 18-latków i jeden nieletni zaczepili 21-latka wracającego do domu. Kiedy ten wyszedł z autobusu, w obrębie przystanku napastnicy pobili go i zabrali saszetkę z dokumentami i kartą bankomatową.
Tego samego wieczoru policjanci będzińskiej komendy odnotowali pobicie 72-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna jechał tramwajem na terenie Będzina, wracając do domu z zakupów. Razem z nim na przystanku w okolicy ulicy Małachowskiego wysiadła trójka mężczyzn. W pewnym momencie zaatakowali oni będzinianina. Pobity mężczyzna trafił do szpitala z licznymi obrażeniami głowy. Zgromadzony materiał dowodowy przez śledczych z będzińskiej komendy pozwolił ustalić, że sprawcy rozboju i pobicia 72-latka to ci sami mężczyźni. Dwóch 18-latków usłyszało zarzuty, natomiast o losie osoby nieletniej zadecyduje Sąd Rodzinny. Podejrzanym grozi nawet do 12 lat więzienia.