Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Będzin

Od 1 czerwca 2021 roku obowiązują nas nowe przepisy ruchu drogowego. Czerwcowy weekend, wzmożone patrole na drogach i częste kontrole kierujących to idealny czas, by sprawdzić wiedzę i świadomość kierowców. Na kontrolowanych kierowców czekały broszury informacyjne z nowymi regulacjami przepisów ruchu drogowego.

Lata mijają, przybywa coraz więcej samochodów, kierowców oraz zdarzeń drogowych. Są jednak takie, gdzie często kończą się one tragicznie. Wypadki z udziałem pieszych stały się zmorą dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Od początku 2019 roku w wypadkach z udziałem pieszego rannych zostało ponad 1600 osób, a 142 osoby nie przeżyły tego zdarzenia. To same statystyki ze śląskich dróg. Uśredniając, to aż 2 ofiary wypadków każdego dnia. Uregulowania wobec pieszych musiały się zmienić i stało się to 1 czerwca 2021 roku, kiedy zaczęły obowiązywać nowe przepisy. Wszystko po to, aby zapewnić większą ochronę przemieszczających się bez samochodów uczestników ruchu drogowego. Należy jednak pamiętać, że oprócz praw, ta sama osoba, która przemierza przez przejście dla pieszych ma również swoje obowiązki. Częsty pośpiech, brak koncentracji oraz skupienie na urządzeniach mobilnych zaburzało rzeczywistość przemierzających przez drogę pieszych.
Podczas czerwcowego długiego weekendu nie zabrakło czasu na edukację. Policjanci będzińskiej drogówki przy kontakcie z uczestnikami ruchu drogowego przypominali kierowcom o zmianach w przepisach oraz zwracali szczególną uwagę na zachowanie ostrożności i wzmożoną czujność w okolicy przejść dla pieszych. Przejrzyste broszury informacyjne z najważniejszymi zmianami w kodeksie ruchu drogowego wspomogą edukację kierowców poprzez zwiększenie świadomości.

Kierowco, zbliżając się do przejścia-zwolnij, zachowaj ostrożność i pozwól przejść bezpiecznie pieszemu, który schował swój telefon do kieszeni i chce żyć dalej.

Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

  • Zdjęcie przedstawia broszury informacyjne z najważniejszymi zmianami w przepisach ruchu drogowego, w tym regulacji związanych ze zmianami dotyczącymi bezpieczeństwa pieszych. Broszury znajdują się w radiowozie policyjnym, a za nimi czapka policyjna, szyba i różne pojazdy na drugim planie.
  • Policjant ruchu drogowego, pokazujący kierującemu najważniejsze zmiany w przepisach ruchu drogowego na przekazanej broszurze informacyjnej.
  • Kierująca zatrzymana do kontroli policyjnej, trzymająca w rękach broszurę informacyjną otrzymaną od policjantów, która dotyczy najważniejszych zmian w przepisach ruchu drogowego. Broszura zawiera informację odnośnie zachowania kierującego zbliżającego się do przejścia dla pieszych oraz zmianach dotyczących zakazu jazdy "na zderzak" oraz stała prędkość w obszarze zabudowanym przez całą dobę - 50 km/h
  • Dwie broszury informacyjne z najważniejszymi zmianami przepisów ruchu drogowego, znajdują się na masce radiowozu policyjnego. Na broszurach znajduje się tarcza do zatrzymywania pojazdów.
  • Policjant ruchu drogowego wręczający kierowcy broszurę informacyjną, na której widnieją zmiany w przepisach ruchu drogowym.
  • Policjant ruchu drogowego znajdujący się przy drodze, w ręce trzyma broszurę informacyjną, na której zamieszczone są informację odnośnie zmian w przepisach ruchu drogowym.