Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Będzin

W Czeladzi zakończyła się największa inwestycja drogowa w historii miasta, w ramach której powstały centra przesiadkowe, dworzec autobusowo-tramwajowy oraz 16 kilometrów nowoczesnych ścieżek rowerowych. Jej wartość to ponad 44 miliony złotych. Lepsza organizacja, nowe ścieżki rowerowe, a także kolejne planowane inwestycję mogą znacząco wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Czeladzi.

W sobotę Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec ogłosił oficjalne otwarcie dworca autobusowo-tramwajowego, centra przesiadkowego, a także nowoczesnych ścieżek rowerowych. Dzięki nowym ścieżkom rowerowym można przemierzyć prawie całe miasto. Warto podkreślić, że od niedawna Czeladź, po Sosnowcu, jest drugim miastem w Zagłębiu, które posiada system roweru miejskiego. W tym celu do dyspozycji mieszkańców oddano 50 rowerów, które można wypożyczyć na jednej z trzech stacji rowerowych. Ponadto przy ulicy Wojkowickiej powstała dodatkowa stacja dokująca. Inwestycja może przyczynić się do poprawy stanu bezpieczeństwa na czeladzkich ulicach, jednak zawsze należy zachować należytą ostrożność. W uroczystościach uczestniczył Komendant Komisariatu Policji w Czeladzi podinsp. Janusz Dąbrowski.

Wsiadając na rower pamiętaj koniecznie, że:

 • zawsze kiedy jest to możliwe należy korzystać ze ścieżek rowerowych
 • w przypadku braku drogi dla rowerów lub drogi dla rowerów i pieszych kierujący rowerem jednośladowym jest obowiązany korzystać z pobocza, a jeżeli nie jest to możliwe - z jezdni
 • rowerzysta w starciu z samochodem ma dużo mniejsze szanse na przeżycie
 • zabrania się przejeżdżania rowerem przez przejścia, które nie są do tego przeznaczone (sygnalizator z ikoną roweru) - przez takie przejścia rower należy przeprowadzać
 • zabrania się jazdy rowerem bez trzymania co najmniej jednej ręki na kierownicy oraz nóg na pedałach lub podnóżkach
 • kierujący rowerem poruszający się po drogach dla rowerów i pieszych jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym
 • manewr skręcania powinno się sygnalizować ręką


 

 • Zdjęcie przedstawia dworzec autobusowo-tramwajowy w Czeladzi. Przed dworcem znajdują się rowerzyści wraz ze swoimi rowerami, a także osoby biorące udział w oficjalnym otwarciu.
 • Komendant Komisariatu Policji w Czeladzi trzymający rower w pomieszczeniu dworca. Za Komendantem znajdują się osoby, które biorą udział podczas oficjalnego otwarcia dworca.
 • Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec przecina wstęgę na oficjalne otwarcie dworca w Czeladzi. Na drugim planie znajdują się osoby uczestniczące w otwarciu na świeżym powietrzu.