Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Będzin

Czym zajmuje się ekspert finansowy?

Kredyty i pożyczki to najpopularniejsze zobowiązania zaciągane przez klientów. Pojęcie RRSO, stopy procentowej oraz całkowitej kwoty do spłaty są coraz bardziej zrozumiałe. Wielu osobom przyda się jednak pomoc fachowca. Czym zajmuje się ekspert finansowy i czy warto skorzystać z jego usług?

Ekspert finansowy w pigułce

Usługi eksperta finansowego opierają się na doradztwie. Osoba o odpowiedniej wiedzy merytorycznej pomaga w wyborze określonego produktu. Uwzględnia przy tym możliwości klienta (zdolność kredytowa), sytuację na rynku oraz potrzeby.

Ekspert finansowy prowadzi konsultacje, często opierając się na wynagrodzeniu prowizyjnym. Inna metodą zapłaty jest określona z góry stawka, która nie zależy od powodzenia przedsięwzięcia. Niektóre banki posiadają swoich własnych doradców. To "najtańsza" droga do kredytu, licząc same koszty usługi. Doradca oceni możliwości klienta i dostosuje do nich ofertę swojego pracodawcy. Niestety, ale nie porównuje przy tym globalnego rynku. Sam kredyt może wypadać już mniej atrakcyjnie na tle konkurencji.

Kiedy warto skorzystać z usług?

Największe korzyści osiąga się przy dużych zobowiązaniach. Kredyty hipoteczne przy standardowych stopach procentowych NBP, potrafią osiągnąć blisko dwukrotne przebicie. W obrębie banków różnice mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy!

Osobną kwestią pozostaje wcześniejsza spłata, możliwość odroczenia rat (tzw. wakacje kredytowe) oraz zmienność oprocentowania. Czasami do produktu finansowego obligatoryjnie wykupuje się ubezpieczenie. Dopiero ogół informacji pozwala oszacować ofertę. Niedoświadczony konsument może się zagubić na rynku finansowym, nie zwracając uwagi na istotne detale.

Ekspert finansowy będzie przydatny dla ryzykownych pożyczek z wysokim oprocentowaniem, kredytów samochodowych i kwestii oszczędnościowych. Warto zadawać pytania i rozwiewać na bieżąco nurtujące nas kwestie.

Gdzie szukać?

Dobrą praktyką jest sprawdzanie fachowca, przed skorzystaniem z jego usług. Rzetelność eksperta finansowego nie powinna podlegać dyskusji. Przejrzenie opinii nie zajmuje wiele czasu. Dobrze zwrócić uwagę na długie i konkretne komentarze. Szczegółowy opis uwiarygadnia laurkę wystawioną przez klienta.

Kolejną opcją poszukiwań jest polecenie. Ekspert finansowy to uniwersalny zawód. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że jakiś przyjaciel skorzystał z jego usług. Sprawdzona opinia zaufanej osoby będzie na wagę złota.

Podsumowanie

Ekspert finansowy pełni rolę "drogowskazu" przy podejmowaniu trudnych decyzji. Kredyty oraz pożyczki mają przed konsumentami wiele tajemnic. Konsekwencje złych wyborów można odczuwać latami, a stopy procentowe NBP należą do zmiennych. Więcej o ofercie: Ekspert finansowy Tomasz Wostal - sprawdź więcej.

Z usług fachowca warto skorzystać przed szczególnie dużymi inwestycjami. Rynek nieruchomości stale podwyższa ceny. W efekcie ludzie zaciągają wyższe kredyty. Drobna różnica w oprocentowaniu prowadzi finalnie do dużych rozbieżności. Lepiej wybrać naprawdę najkorzystniejszą z opcji i spać spokojnie. Zaoszczędzone pieniądze pozwolą na remont, zakup auta albo wakacje z rodziną.