KPPSP Będzin: Wypadek na DK-91
15.10.2020, godz. 10:51, Siewierz, DK-91
Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie z informacją o wypadku drogowym. Po dojeździe na miejsce JOP KDR zastał samochód osobowy po zderzeniu z samochodem ciężarowym.
Ranny kierujący samochodem osobowym opuścił pojazd przed przybyciem JOP z pomocą osób postronnych. Kierujący samochodem ciężarowym opuścił pojazd samodzielnie nie odnosząc w zdarzeniu żadnych obrażeń. DK-91 w kierunku Częstochowy została całkowicie zablokowana. Działania JOP polegały na:
- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
- udzieleniu KPP poszkodowanemu mężczyźnie do czasu przybycia na miejsce ZRM,
- sorpcji i dyspersji rozlanych płynów eksploatacyjnych,
- uprzątnięciu jezdni z pozostałości powypadkowych.
Po przebadaniu przez ZRM poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do Szpitala. Uszkodzone pojazdy zostały odholowane z miejsca wypadku przez Pomoce Drogowe. Na czas prowadzonych działań Policja zorganizowała objazdy. W działaniach uczestniczył zastęp z Posterunku Siewierz, dwa zastępy JRG Będzin, zastęp OSP Siewierz, Zespół Ratownictwa Medycznego, dwa patrole Policji oraz dwie Pomoce Drogowe.
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej Będzin, kppspbedzin.pl/556-wypadek-na-dk-91
Autor: krystian