Boiska plażowe przy Gimnazjum nr 38 w Katowicach Kostuchnie gościły 20 najlepszych par dziewcząt z rocznika 2004 i młodszych, wyłonionych z pośród 73 zgłoszonych i walczących w turniejach eliminacyjnych tegorocznych Mistrzostw Śląska w kategorii młodziczek.

Wśród tej dwudziestki, dzięki znakomitej grze w turnieju półfinałowym znalazły się dwie pary reprezentujące klub MUKS Pasek Będzin: Oliwia Dudek grająca w parze z Emilią Malkiewicz i Aleksandra Wróbel grająca w parze z Kingą Wilk.

Obie będzińskie pary to dziewczęta urodzone w 2005 roku, a więc młodsze o rok od swoich przeciwniczek. Turniej finałowy, który trwał dwa dni okazał się szczęśliwy dla będzińskiej pary: Oliwia Dudek& Emilia Malkiewicz, które w turnieju finałowym wygrały cztery mecze w stosunku 2:0 i jedno wygrane 2:1 ( 17:21, 21: 18, 16:14 ), to najważniejsze, decydujące o "złocie", po pasjonującej walce, grając w temperaturze przeszło 40 stopni w słońcu z parą KS Beskid Skoczów.

Druga para reprezentująca MUKS Pasek Będzin Wróbel Aleksandra & Wilk Kinga zajęła ostatecznie IX miejsce w województwie odnosząc w turnieju finałowym dwa zwycięstwa i doznając dwóch porażek.

Końcowa klasyfikacja Mistrzostw Śląska Młodziczek w siatkówce plażowej w sezonie 2019:

  • Dudek Oliwia & Malkiewicz Emilia – MUKS Pasek Będzin
  • Ciężkowska Małgorzata /Gandor Karolina – KS "Siatkarz Beskid"
  • Kurczyna Sandra/Michalec Magdalena – MKS Czechowice-Dziedzice
  • Chmielewska Martyna / Bednarska Nicol KS Częstochowianka
  • Sitek Anna / Kowalska Julia UKS Gwiazda Tarnowskie Góry
  • Wilk Kinga /Wróbel Aleksandra – MUKS Pasek Będzin

W dniach 22-23 czerwca br. w Katowicach odbędzie się półfinał Mistrzostw Polski Młodziczek. Do Katowic Kostuchny przyjedzie 16 par, po 4 najlepsze reprezentujące województwa: opolskie, dolnośląskie, lubuskie i oczywiście śląskie, a wśród nich zobaczymy oczywiście Oliwkę i Emilkę. Trzymamy za nie kciuki, bo być może okaże się, że znajdą sie w pierwszej czwórce, a to oznaczałoby awans do finałowego turnieju o tytuł Mistrzyń Polski w sezonie 2019.