Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Będzin

Wbrew popularnemu przekazowi, kreatywność nie jest szczególną super-umiejętnością, z jaką należy się narodzić. Kreatywne myślenie można wyszkolić oraz opanować, natomiast edukacja w tymże kierunku rozpoczyna się już od najmniejszych lat, gdy wybieramy dla dziecka pierwsze zabawki. Nie znaczy to jednakże, iż wcześniejszy brak wykształcenia w duchu nowoczesnego, twórczego myślenia, dyskwalifikuje - na kreatywność wcale nie jest zbyt późno!

Po co ćwiczyć kreatywne myślenie?

Kreatywność polega na zdolności tworzenia czegoś oryginalnego. To miękkość w myśleniu, gwarantująca zburzenie tradycyjnych sposobów myślenia, zmianę zachowań oraz widzenie spraw życia normalnego w innym świetle. Kreatywność to inicjatywa, umiejętność tworzenia czegoś innego. Myślenie kreatywne nie winno być mieszane z inteligencją oraz opiera się na nowoczesnym sposobie myślenia. Osoba myśląca kreatywnie jest w stanie dostosować się do każdych spotkanych sytuacji. Gdy mamy do czynienia z geniuszem, niejednokrotnie uważamy, iż to prezent boży, niezwykły talent, natomiast przede wszystkim – iż to zdolności wspaniałe, do jakich my, przeciętni ludzie, nie mamy dostępu. Tworzymy zatem dookoła największych mistrzów określonego typu niematerialną aurę oraz sporadycznie gdy śmiemy porównywać się do nich oraz ich dokonań.

Po co ćwiczyć kreatywne myślenie?

Tak, jak można ćwiczyć pływanie lub bieganie, aby osiągać doskonałe rezultaty w sporcie, tak możliwe jest ciągłe poszerzanie własnej kreatywności. Umysł jest mięśniem, jaki – do właściwego działania –– wymaga właściwych i stałych ćwiczeń. Umiejętność abstrakcyjnego myślenia i ciekawe pomysły pozwalają Ci zaskoczyć Twojego szefa. Tymczasem udzielanie kreatywnych odpowiedzi podczas rozmowy rekrutacyjnej podniesie Twoje szanse na uzyskanie dobrej pracy.

Urządzaj własne środowisko na nowo

Starczy, iż przestawisz biurko, natomiast już podczas pracy będziesz miał odmienny widok. Nie bój się zmieniać wyglądu wnętrza. Niech oddaje Twój humor, robi klimat, pokazuje Twoje bieżące poczucia. Nowy bieżnik, świeczki, ramki, zdjęcia, poduszki, świeże kwiaty. Pomysłów jest mnóstwo oraz nie muszą one wiązać się z ogromnymi wydatkami. Dekorowanie swej przestani wzmocni Twoją kreatywność oraz poszerzy fantazję przestrzenną.

Rób kolejne rzeczy

Następną metodą, jaka zwiększa kreatywność, jest robienie nowych rzeczy. Idź do nowej kawiarni, kup magazyn, jakiego nigdy wcześniej nie czytałeś, obejrzyj nowy program w tv, zaplanuj podróż do innego kraju itd. Zadaj sobie pytanie: „czego jeszcze nie robiłem do owej chwili?”, zapisz odpowiedzi oraz zrób to! Robienie nowych rzeczy jest idealnym pobudzaczem kreatywności.

Vedic Art sposobem na aktywowanie kreatywności

Jednym ze sposobów rozwoju kreatywności jest malarstwo automatyczne. Dzięki owego rodzaju kursom możesz wspomóc własny rozwój zarówno osobisty jak oraz psychiczny. W warsztatach mogą uczestniczyć wszyscy, ponieważ nie ma on na celu nauki malowania. Malowanie jest jedynie urządzeniem, jakie ma pomóc w drodze do poznania i poszerzania własnej wyobraźni.

Informacje dodatkowe

Zobacz ofertę hurtowni dekoracyjnej Czakos - artykuły do szeroko rozumianego DIY i nie tylko - sprawdź!