Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Będzin

Dzielnicowi z wojkowickiego komisariatu zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który w trakcie interwencji zaatakował ich butelką. Policjanci wezwani zostali do jednego ze sklepów w Strzyżowicach, w którym zaczął awanturować się nietrzeźwy klient. Agresywny mężczyzna najpierw groził policjantom próbując zmusić ich do zaniechania interwencji, by po chwili zaatakować ich pustą butelką.

Interwencja wojkowickich stróżów prawa w jednym ze sklepów w Strzyżowicach nie zapowiadała na początku niczego szczególnego. Policjanci zostali wezwani około godziny 10 w związku z awanturującym się nietrzeźwym klientem. W trakcie pierwszej interwencji 47-letni mieszkaniec powiatu został oddany pod opiekę rodziny. Mężczyzna za nic miał jednak policyjne pouczenie i zobowiązanie do zachowania zgodnego z prawem i po około 3 godzinach ponownie pojawił się w sklepie. W trakcie drugiej wizyty zaczął się jednak zachowywać bardzo agresywnie. Ponownie wezwani na interwencję do sklepu dzielnicowi z wojkowickiego komisariatu próbowali uspokoić awanturnika. W pewnym momencie 47-latek chwycił pustą szklaną butelkę i rzucił się na mundurowych. Sprawne zastosowanie technik obezwładniających przez stróżów prawa, szybko i przede wszystkim bezpiecznie zakończyło interwencję. Dalszym losem furiata zajmie się sąd i prokurator. Za znieważenie i napad na policjantów grożą mu nawet 3 lata więzienia. 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.