W trakcie minionego weekendu nad powiatem będzińskim przeszły gwałtowne wichury i opady deszczu. Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Będzinie oraz jednostek OSP z terenu powiatu intensywnie pracują nad usuwaniem ich skutków.

Interwencje rozpoczęły się w godzinach popołudniowych 09.03.2019 r. i trwają nadal. W tym okresie będzińscy strażacy interweniowali już około 120 razy. Działania straży pożarnej polegały przede wszystkim na usuwaniu powalonych drzew i połamanych konarów z dróg, zabezpieczaniu uszkodzonych linii energetycznych i pojazdów oraz zabezpieczaniu zerwanych i uszkodzonych dachów. Największe zniszczenia wiatr spowodował w Bobrownikach przy ul. Sienkiewicza, gdzie całkowitemu zniszczeniu uległ dach domu jednorodzinnego.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.