Seniorzy dostaną lekcję o fałszywych inwestycjach. KNF otwiera webinarium

FOT. Powiat Będziński
Fałszywe zyski, szybkie przelewy i obietnice bez ryzyka – tak często zaczyna się finansowa pułapka, w którą wpadają także osoby ostrożne. W końcówce czerwca Urząd Komisji Nadzoru Finansowego organizuje webinarium, które ma pokazać, jak rozpoznać takie zagrożenia, zanim będzie za późno. To propozycja przede wszystkim dla seniorów i ich opiekunów, ale z udziału mogą skorzystać także grupy z domów kultury, bibliotek czy klubów seniora.
- Internetowe spotkanie o oszustwach, które potrafią wyglądać wiarygodnie
- Zgłoszenia przez formularz i miejsce także dla grup
- Kto stoi za projektem CEDUR
Internetowe spotkanie o oszustwach, które potrafią wyglądać wiarygodnie
Webinarium CEDUR ma zwrócić uwagę na przestępczość na rynku finansowym – obszar, w którym oszuści coraz częściej korzystają z profesjonalnie przygotowanych ofert, stron i kontaktu telefonicznego. Organizatorzy stawiają na prosty przekaz: lepiej poświęcić dwie i pół godziny na ostrzeżenia i przykłady niż później mierzyć się ze stratą pieniędzy.
Spotkanie odbędzie się 29 czerwca 2026 roku w godzinach 10:00–12:30. Logowanie uczestników ruszy wcześniej, bo od 9:45. Udział jest bezpłatny, a całość ma formę online, więc dołączenie nie wymaga wychodzenia z domu ani dojazdu do instytucji.
Zgłoszenia przez formularz i miejsce także dla grup
Rejestracja prowadzona jest internetowo, przez elektroniczny formularz zgłoszeniowy. Z webinarium można skorzystać samodzielnie, ale organizatorzy dopuszczają również zgłoszenia grupowe – na przykład z domów seniora, centrów aktywności seniora, bibliotek czy domów kultury. W takim przypadku trzeba podać przybliżoną liczbę uczestników.
Potwierdzenia udziału mają być wysyłane na bieżąco, a zaproszenia z linkiem – dzień przed wydarzeniem. Do udziału potrzebne będzie stabilne łącze internetowe; połączenie ma być możliwe zarówno przez przeglądarkę, jak i aplikację. To ważne szczególnie dla osób starszych, które nie korzystają na co dzień z takich narzędzi i wolą prostszy, sprawdzony sposób dołączenia.
Kto stoi za projektem CEDUR
Organizatorem jest Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR. W przygotowanie spotkania włączono także Pełnomocnika Rządu do spraw Polityki Senioralnej, Rzecznika Finansowego oraz Komendę Główną Policji.
To połączenie nie jest przypadkowe. Temat oszustw inwestycyjnych wymaga jednocześnie wiedzy o rynku finansowym, znajomości praw konsumenta i świadomości sposobów działania przestępców. Dla uczestników oznacza to jedno: podczas webinarium mają dostać nie ogólne hasła, lecz konkretne wskazówki, jak nie dać się wciągnąć w podejrzaną ofertę i co zrobić, gdy kontakt z oszustem już nastąpi.
na podstawie: Powiat.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Powiat Będziński). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Kino pod gwiazdami w Sławkowie. Na ekranie komedia o aniele Gabrielu

Kilka miejsc jeszcze wolnych na wycieczkę szlakiem siewierskich zabytków

Seniorzy dostaną lekcję o fałszywych inwestycjach. KNF otwiera webinarium

Duża Litera w Będzinie - nowe książki dla tych, którzy chcą czytać wygodniej

Grodziec w upale i książkach - biblioteczny piknik pokazał, jak się świętuje

Tradycja po bedzińsku - konferencja, która przypomina, skąd jesteśmy

W Będzinie nagrodzono najlepszych uczniów. Na scenie padły wielkie gratulacje

Psy pod kontrolą. W Będzinie przypominają, gdzie nie wolno wchodzić ze zwierzęciem

Blachy elektrotechniczne - jak wpływają na sprawność urządzeń?

Upał potrafi uderzyć znienacka. Te objawy mówią, że trzeba reagować

Grupa Zagłębie wraca do Będzina - wieczór o sztuce z muzealnych zbiorów

Wakacyjne festyny wracają do Będzina. Pierwszy przystanek w Grodźcu

Maturzyści mogą sięgnąć po 1600 zł miesięcznie. Czas kończy się 24 lipca

Szansa na nowe kwalifikacje. Rusza nabór do projektu dla dorosłych z regionu
Przydatne dane teleadresowe
- Czeladzkie Wodociągi - kontakt, awarie, BOK i cennik usług
- Ośrodek Pomocy Społecznej w Bobrownikach - kontakt, godziny, zasiłki i świadczenia
- Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu - Stacja Będzin i Podstacja Mierzęcice: kontakt, numery alarmowe, transport medyczny
- Biblioteka w Toporowicach - godziny, filia, karta i katalog
- Komenda Powiatowa Policji w Będzinie - kontakt, komisariaty, dzielnicowi
- Zakład Karny w Wojkowicach - kontakt, oddziały, widzenia
