Spotkanie w Będzinie o neuroróżnorodności na rynku pracy 30 czerwca

Jak różnorodność mózgów może odmienić rynek pracy w Będzinie? Już 30 czerwca eksperci i mieszkańcy spotkają się, by przełamać stereotypy i odkryć potencjał osób neuroróżnorodnych. To wydarzenie, które może zmienić sposób myślenia o zatrudnieniu i innowacjach w lokalnych firmach!
- Spotkanie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Będzinie otwiera nowe perspektywy
- Jak zgłosić się na spotkanie i dlaczego warto?
Spotkanie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Będzinie otwiera nowe perspektywy
Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Wojciechem Olesińskim, dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy, zapraszają wszystkich zainteresowanych na wyjątkowe wydarzenie poświęcone osobom neuroróżnorodnym na rynku pracy. Spotkanie odbędzie się 30 czerwca 2025 roku o godzinie 9:00 w siedzibie urzędu przy ulicy Krasickiego 17a.
Podczas tego wydarzenia uczestnicy dowiedzą się, jak różnice w funkcjonowaniu mózgu – takie jak sposób uczenia się, koncentracji czy regulacji nastroju – nie są przeszkodą, lecz źródłem nowych możliwości. Prowadząca, doradczyni zawodowa Marta Staroszyńska, pokaże, że neuroróżnorodność to nie wyrok, ale szansa na rozwój kreatywności i innowacyjnego myślenia w firmach.
Jak zgłosić się na spotkanie i dlaczego warto?
Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich chętnych – nie trzeba posiadać statusu osoby bezrobotnej. Jednak osoby zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy proszone są o wcześniejsze zgłoszenie udziału u doradcy klienta. Można to zrobić osobiście lub telefonicznie pod numerami 573 205 891 oraz 573 205 892. Zgłoszenie pozwoli na uwzględnienie spotkania w Indywidualnym Planie Działania.
To doskonała okazja, aby poznać praktyczne wskazówki dotyczące zatrudniania i wspierania osób neuroróżnorodnych oraz zainspirować się nowym spojrzeniem na rynek pracy w Będzinie. Warto skorzystać z tej szansy i przekonać się, jak różnorodne talenty mogą wzbogacić lokalne przedsiębiorstwa.
Na podstawie: Starostwo Powiatowe
Autor: krystian