Trzy medale w Dąbrowie Górniczej dla naszych młodych siatkarzy
Siatkówka plażowa zyskała na popularności w naszym regionie, a młodzi zawodnicy z MKS-u pokazali, że są w tej dyscyplinie niezwykle utalentowani. Ostatnie sukcesy na Mistrzostwach Województwa Śląskiego potwierdzają ich świetną formę i gotowość do rywalizacji na najwyższym poziomie.

Spektakularne osiągnięcia młodzików w Dąbrowie Górniczej

W Dąbrowie Górniczej odbyły się finały Mistrzostw Województwa Śląskiego w Siatkówce Plażowej, gdzie nasi młodzi sportowcy pokazali się z jak najlepszej strony. W kategorii młodzików, Borys Kałuża i Robert Kupiszewski zdobyli srebrne medale, co jest ogromnym sukcesem dla klubu MKS. Ich determinacja i umiejętności były widoczne w każdym meczu, co pozwoliło im stanąć na podium.

Triumfy minisiatkarzy w kategorii U13

Równie emocjonujące były zmagania minisiatkarzy w kategorii U13, gdzie nasi zawodnicy zdobyli złote i brązowe medale. Filip Syguła i Jakub Nowak triumfowali, zdobywając pierwsze miejsce, podczas gdy Jakub Parzych i Jakub Chudzik zajęli trzecie miejsce. Te wyniki świadczą o wysokim poziomie szkolenia w klubie oraz zaangażowaniu trenerów Pawła Doreckiego i Dariusza Syguły.

Awans do rozgrywek ogólnopolskich

Wszystkie trzy pary, które stanęły na podium, awansowały do rozgrywek ogólnopolskich, które odbędą się na początku lipca w Kołobrzegu. To wydarzenie będzie kolejną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności na szerszą skalę i zdobycia cennych doświadczeń. Nad morze wybiera się również para Eryk Nowakowski i Filip Palian, która uplasowała się na czwartej pozycji w kategorii młodzików.

Nieco mniej szczęścia dla najmłodszych zawodników

Nieco mniej szczęścia mieli najmłodsi zawodnicy z kategorii U11, Filip Hadrych i Grzegorz Chudzik, którzy zajęli czwartą pozycję. Mimo że nie udało im się awansować do rozgrywek ogólnopolskich, ich wynik świadczy o dużym potencjale i z pewnością zapowiada przyszłe sukcesy. Trener Krzysztof Jurczyk może być dumny ze swoich podopiecznych, którzy pokazali wielką wolę walki i ambicję.

Sukcesy, jakie odniosły nasze młode siatkarskie talenty, są efektem ciężkiej pracy, zaangażowania zarówno zawodników, jak i trenerów. Mieszkańcy mogą być dumni z dokonań młodych sportowców, którzy stanowią przyszłość lokalnej siatkówki plażowej. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy na arenie ogólnopolskiej!


Wg inf z: Urząd Miejski