Kalkulator OC - sprawdź, dlaczego jest tak popularny

Każdy właściciel pojazdu mechanicznego musi posiadać aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Przy rosnących cenach wielu kierowców stara się znaleźć najkorzystniejszą opcję. Pomocny pod tym względem okazuje się kalkulator OC dostępny w internecie. Dlaczego warto korzystać z tego rozwiązania? Podpowiadamy.

Dlaczego z kalkulatora OC korzysta tak wielu kierowców?

Jeszcze wiele lat temu, aby wyliczyć składkę ubezpieczenia OC, należało udać się osobiście do jednej z wielu ubezpieczalni, aby móc skorzystać z oferty przedstawionej przez agenta. Obecnie oszczędni kierowcy mogą samodzielnie wyliczyć stawkę polisy korzystając z internetu. Kalkulacja OC przebiega automatycznie po wprowadzeniu danych w odpowiednie pola formularza na stronie internetowej. Wystarczy zaledwie kilka minut, aby uzyskać indywidualnie przygotowany ranking najkorzystniejszych ofer

Warto mieć świadomość, że zakres ochrony we wszystkich polisach OC jest taki sam. Natomiast różnica w wycenie w poszczególnych agencjach może sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Każda firma stosuje własny system przy wyliczaniu ostatecznej kwoty ubezpieczenia. Dlatego wielu kierowców nie jest do końca świadomych tego, że może przepłacać korzystając tylko z jednej oferty przez wiele lat. Rosnące ceny OC zmuszą jednak wielu do tego, aby szukać ofert w innych firmach. Nieocenioną pomocą okazują się popularne kalkulatory ubezpieczeń.

Dlaczego warto korzystać z kalkulatora OC?

Kalkulator OC to intuicyjne narzędzie dzięki któremu można w zaledwie kilka minut znaleźć niską cenowo ofertę ubezpieczenia. Każde pole znajdującego się tam formularza jest dokładnie opisane, a w razie potrzeby można skorzystać z rozbudowanej pomocy albo wyjaśnić wszelkie wątpliwości na czacie online z konsultantem. Wystarczy wygospodarować zaledwie kilka minut, aby móc uzyskać gotowy wynik w postaci rankingu najkorzystniejszych cenowo ofert. Dokonując wyboru można kierować się zarówno ceną, jak i szczegółowymi warunkami umowy.

Istotną zaletą kalkulatora OC jest także to, że kierowca może dokonać zakupu polisy bezpośrednio przez internet. Klikając w wybrany przez siebie link opłaca ubezpieczenie i otrzymuje potwierdzenie na wybrany przez siebie adres e-mail lub ewentualnie tradycyjną pocztą. Jest to więc bardzo przystępna forma zakupu OC nie tylko dla zapominalskich i dla osób, które zostawiają zakup ubezpieczenia na ostatnią chwilę. To również doskonała opcja dla tych, którzy cenią sobie wygodę i łatwość nabycia polisy bez wychodzenia z domu.